Eesti
Uudised
Filtreeri
Teise sambaga liitumise tähtajad võivad pikeneda
Pensioni jaoks fondi valida pole võimalik
Piirangud pensionifondi investeerimisel
LHV sai Kogumispensioni fondivalitseja tegevusloa
II pensionisammast tuleb veel pool aastat tahuda
Kommentaarid II pensionisamba käivitamise kohta
Seesam Varahaldus sai Kogumispensioni fondivalitseja tegevusloa

Teise sambaga liitumise tähtajad võivad pikeneda

30.03.02 Postimees

Rahandusministeerium kaalub pensionieelikutele ette nähtud liitumistähtaja pikendamist, sest fondide registreerimise venimine jätab 51-60-aastastele liitujatele valiku tegemiseks liiga vähe aega.

Teatavasti oli ainus võimalus pensionieelikutel liituda teise samba pensionifondidega aprillis ja mais. Et praegu on vaid üks fondivalitseja saanud finantsinspektsioonilt loa fondide moodustamiseks ja ükski fond pole veel registreeritud, on selge, et enne aprilli keskpaika inimestel veel piisavat valikut pole.

Rahandusministeeriumist märgiti, et järgmisel nädalal arvatavasti selgub, millal fondid võiksid registreeritud saada, ja siis otsustatakse, kas teha uus seaduseelnõu ning varem väljakuulutatud tähtaegu muuta.

Rahandusminister Harri Õunapuu kinnitusel on tema alluvad asunud pikendamistemaatikaga aktiivselt tegelema.  «Kuulun ka ise sellesse sihtrühma ja sellepärast puudutab antud teema mind isiklikult.»

Ka finantsinspektsioon on ministri kinnitusel väljendanud arvamust, et vanemate liitujate sihtrühma tähtaega võiks pikendada ning ühtlasi vaadata läbi hetkel kehtivad valikuavalduste esitamise tähtajad.

Õunapuu hinnangul ei saa pensionireformi hilisema käivitumise puhul rääkida selle venima jäämisest. «Kogumispensionide seadus sätestab tegevuslubade menetlemisele kuuekuulise ajavahemiku, mille jooksul tuleb langetada kas positiivne või negatiivne otsus tegevusloa väljastamise kohta. Tegemist on äärmiselt kõrget usaldusväärsust ja professionaalsust eeldava tegevusvaldkonnaga, mistõttu on oluline, et finantsinspektsioon annab põhjaliku hinnangu tegevusloa taotlejate riskidele, äriplaanile, omanike struktuurile ja juhtidele,» rääkis minister.

Loe kogu artiklit Postimehe leheküljelt >>