Eesti
Filtreeri
Tähelepanu! Pensionikeskus alustas riigipoolsete kompensatsioonimaksete tegemist
Tähelepanu! Pensionikeskus alustas täiendavalt II sambasse laekunud summade tagasi kandmist
“Minu pensionikonto” ligipääs on ajutiselt suletud
Ginter ja Agarmaa: kohus keelas võlgnikel pensionivara välismaale viimise
Teisest sambast lahkumise asjus on ümber mõelnud 3600 inimest
10 põhjust, miks võtta II sambast lahkumise avaldus tagasi
Pensionilepingute väljamaksete üleandmine sotsiaalkindlustusametile 1. juuni 2021

Täna algab riiklik pensionireformi kommunikatsioonikampaania

04.03.02

Täna algab riigi poolt initsieeritud pensionireformi kommunikatsioonikampaania.

Neli kuud kestva kampaania eesmärgiks on teavitada avalikkust reformi sisust ning suunata inimesi teadlikult kindlustama oma pensionipõlve.

“Meie ülesandeks on jagada igakülgset teavet, et inimesed teeksid oma teadliku valiku kogumispensioniga liitumise osas ja valiksid ootustele vastava pensionifondi,” ütles Rahandusministeeriumi Finantsteenuste osakonna juhataja Veiko Tali. “Oluline on selgitada inimestele, et tegemist on pikaajalise protsessiga, mille efekt selgub aastate pärast” lisas Tali.

Käesoleva nädalaga alanud kommunikatsioonikampaanias kasutatakse info jagamise kanalitena televisiooni, raadiot, trüki- ja välimeediat,  Internetti ning trükiseid. Kampaania raames korraldatakse aprillikuu vältel viis pensionireformile ja investeerimisele keskendunud Rahakompassi seminari Kuressaares, Rakveres, Pärnus, Tartus ja Narvas. Samuti lansseeritakse kampaania raames spetsiaalsed informatiivsed tele- ja raadiosaadete sarjad.

Kampaania autor ja teostaja on Hill & Knowlton Konsortsium, kuhu kuuluvad lisaks projekti koordinaatorile, suhtekorraldusfirmale Hill & Knowlton Eesti AS ka reklaamiagentuur Adell Saatchi & Saatchi ning meediaagentuur Media House.

Eesti uus pensionisüsteem jaguneb kolmeks sambaks: I sammas – riiklik pension, II sammas – kogumispension, III sammas – täiendav kogumispension. II sammas ehk kogumispension on peamine tugi riiklikule pensionile, pakkudes täiendavat sissetulekut pensionieas.

Kogumispension põhineb eelfinantseerimisel – töötav inimene kogub ise raha pensioniperioodiks, makstes kaks protsenti brutopalgast pensionifondi. Lisaks inimese enda poolt makstavale kahele protsendile lisab riik omaltpoolt neli protsenti töötaja tänase sotsiaalmaksu arvelt.

Kogumispensioniga liitumine on vabatahtlik enne 1983. aastat sündinud inimestele. Tööturule sisenejatele ehk 1983. aastal ja hiljem sündinud inimestele on liitumine kohustuslik.