Eesti
Filtreeri
Sindi maksab pensionäridele 500 krooni
LHV: Kolmandasse sambasse tasub investeerida kuni 4000 eurot aastas
Nordea: tööandja pension levib välisfirmade Eesti üksustesse
Pensionisamba valik läheb täiesti vabaks
Priitahtlik pension pürgib palgalisaks
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile kogumispensionide seaduse muudatused
Seadus kohustab pensionifondi osaku vahendajat kundele pädevat nõu andma

Taal: kui pensione ei vähenda, tuleb laenu võtta

30.07.09 E24

Ettevõtja Olari Taal ei näe pensionide kärpimisele muud alternatiivi kui laenu võtmine, mis aga kustutaks tema hinnangul meie lootused eurole.

«Ega hinnad hakka enne liikuma, kui ostujõud väheneb. Viimasel kolmel aastal on valitsus suunanud ju suurema osa eelarve juurdekasvust tarbimisse ja see põhjustaski kõrge inflatsiooni. Samas tuli lõviosa eelarve juurdekasvust arutust laenamisest,» selgitas Taal toimunut ja lisas: «Asjade seisust tuleb ausalt rääkida, inimesed pole siiski lollid.»

Selleks et säilitada praegust pensionide taset, tuleks tema sõnul laenu võtta ja teha seda tulevaste põlvkondade arvelt. «Võrreldes näiteks enamiku Ida- Euroopa pensionäridega elavad meie eakad suhteliselt hästi, mujal Euroopas tuleb aga suurem osa pensionirahast pensionifondidest, mitte riigilt,» lausus ta.

Taal oli siiski sunnitud tunnistama, et üksi linnakorteris elaval 4500 krooni suurust pensioni saaval inimesel pole juba praegu kerge toime tulla, kuid leidis, et sellistel juhtudel peavad täiendavad toimetulekutoetused appi tulema. Tema sõnul on praegu olukord selline, et osa pensionäre toetab lapsi, osa aga ei tule toime.

Taali sõnul peaksime hoolt kandma selle eest, et ettevõtlikud noored, tulevased majandusmootorid massiliselt Eestist ära ei läheks ja ka kümne aasta pärast riik alles oleks.