Eesti
Filtreeri
Pensioniiga täna ja tulevikus
Tõrked ID-kaardi ja Mobiil ID kasutamisel
III sambaga on liitunud ligikaudu 155 tuhat inimest

2020

Veebileht uueneb!
Teisega sambaga liitus vabatahtlikult 2124 inimest
Täiturid jahivad vabanevat pensioniraha
Teine sammas on lastud vabaks, mis muutub pensionile mineja jaoks?

Swedbank tõi turule agressiivsema pensionifondi

02.09.09 Äripäev

Swedbank tõi turule II samba uue pensionifondi K4, mis investeerib kuni 75% varadest aktsiatesse ja aktsiafondidesse. Tegemist on senistest fondidest julgema investeerimisstrateegiaga fondiga, mis sobib ennekõike pensionikogumist alustavatele noortele ning teadlikele investoritele.

Swedbanki pensionifondide juhatuse esimehe kt Jelena Fedotova sõnul saavad pensioni kogujad K4 fondi lisandumisega juurde uue investeerimisvõimaluse, teatas pank. „Regulaarne pensionikogumine puudutab suurt osa Eesti elanikkonnast ning praeguses keskkonnas on inimesed oodanud rohkem valikuid oma investeeringute suunamiseks,“ rääkis ta.

Parima pikaajalise tulemuse saavutamiseks lähtub kogu Swedbanki pensionipakkumine elukaare loogikast, mille järgi tasub pensioniks kogumisel alustada suurema aktsiasisaldusega fondist ning liikuda pensioniaja lähenedes rohkem võlakirju sisaldava fondi poole. Swedbanki pensionifondide pakkumine hõlmab veel 50% aktsiasisaldusega K3, 25% aktsiasisaldusega K2 ning 100% võlakirju sisaldavat K1 fondi.
 
Fedotova sõnul on praegu kõrgema aktsiasisaldusega pensionifondi turuletulekuks hea aeg, sest K4 fondi efekt tekib pikaajalisel investeerimisel üle majandustsüklite. „Täna on hinnatase aktsiaturgudel viimaste aastate keskmisest madalam ning seega on paljude analüütikute arvates soodne aeg pikaajaliste aktsiainvesteeringute tegemiseks,“ lausus Fedotova.

K4 fond sobib ennekõike pensionikogumist alustavale noorele, kuid ka teadlikule investorile, kes mõistab aktsiaturgude riske ning kellel on pensionini piisavalt pikk aeg. Fond võimaldab pakkuda teistest pensionifondidest suuremat pikaajalist pensionivara kasvu, kuid arvestama peab fondi osaku väärtuse võimalike lühiajaliste ulatuslike kõikumistega.

Romet Kreek