Eesti
Filtreeri
SEB annab uuel aastal II samba eluaegsete väljamaksete tegemise üle Sotsiaalkindlustusametile
Miks ma ei saa teisest sambast raha välja võtta maksevahendaja kontole?
Enamik teise sambaga liitunuist jätkab pensioni kogumist
II sambaga liitumine ja I samba pension
12 asja, mida võiks teada II sambast pensionile jäädes
Pensioniealised võtavad teisest sambast korraga kogu raha välja
Kümme asja, mida võiks teada II samba reformist

Swedbank: rikkumise korral hüvitame pensionifondi kahjud

12.10.09 ERR

Swedbank Eesti juhi Priit Perensi sõnul on pank valmis hüvitama klientidele kahjud, juhul kui finantsinspektsiooni süüdistused kohustuslike pensionifondide varade investeerimisel esinenud seaduserikkumistest vett peavad.

“Kolmapäeval on planeeritud kohtumine finantsinspektsiooniga, kus me arutame neid süüdistusi. Kui on toimunud mingite regulatsioonide rikkumine, mille tulemusena on kliendid otsest kahju kannatanud, siis loomulikult me peame need kompenseerima,” ütles Perens “Aktuaalsele kaamerale”.

Finantsinspektsioon on kindel, et Swedbanki Investeerimisfondid on kohustuslike pensionifondide vara investeerides seadust rikkunud. Pool aastat järjest on inspektsioon järelevalve käigus Swedbanki tegevust lähemalt uurinud ning kokkuvõttes järeldusele jõudnud, et investeerimisel pole huvide konflikte välditud ega maandatud.

Finantsinspektsioon hetkel rohkem rääkida ei soovi – kõik on kinni selles, kuidas Swedbank nende järeldustele reageerib, sest praegu on tegemist siiski järelduste, mitte otsusega, mille alusel karistust saaks rakendada. Swedbankilt oodatakse kirjalikku ja konkreetset vastust.

Swedbank  paigutas Private Debt Fondi  kohustuslike pensionifondide klientide raha ajal, mil finantskriis juba rahaturge rappis ning oleks pidanud kohe näha olema, et võlakirjade emitentidel on tõsised probleemid. Tulemuseks on fondi väärtuse kahanemine ligi 40% ulatuses ning tuhandete klientide pensionirahakoti vähenemine.

Rahandusministeeriumi asekantsler Veiko Tali ütles, et juhul kui seaduse rikkumise läbi on tekitatud kahju, siis on fondivalitsejal kohustus kahju hüvitada. “Selleks on võimalik kasutada oma osalust fondis või siis maksta see ise kinni, kui see saab tuvastatud,” selgitas ta.

Kaileen Mägi