Eesti
Filtreeri
LHV: oleme enda vastutusest teadlikud
Swedbank hüvitab tekitatud kahju ka fondi vahetajatele
SEB: pensionifondid on kriisist õppinud
Swedbank: pensionifond on väikesepalgalise ainus säästmisviis
Ministeerium kutsub pensionimaksete suhtes otsustama
ERGO Funds: EVK tasud peaksid põhinema vaid pensionivaradelt võetavatel tasudel
Fondivahetus saab kindlamad reeglid

Riik tahab keerata pea peale ka III samba

07.04.09 Äripäev

Riigi poolt on tulnud idee, et III samba klient ei peaks saama oma III samba investeeringust osalisi väljamakseid ega ka katkestada lepingut enne 63. eluaastat, ütles Äripäeva nõustanud allikas.

III sambast saab elukindlustuse kaudu sõlmitud pensionilepingust väljuda täna kehtiva seadusandluse põhjal viie aasta pärast, kuid mitte enne 55. eluaastat. Riik on plaani pidamas, kuidas see tähtaeg ühildada kehtiva vanaduspensioni ajaga ehk tänase seisuga 63. eluaastaga.

Täna maksustab riik III samba ühekordseid väljamakseid 10% väljamakstavast summast ning 0% kuu- ja kvartalimaksete korral kuni eluea lõpuni. Riik plaanib muuta maksustamist nii, et ühekordsel väljavõtmisel oleks maksumääraks kehtiv tulumaksumäär (tänase seisuga 21%) ning 10% kuu- ja kvartalimaksete korral kuni eluea lõpuni.

Valitsus olevat kohustanud eelmise aasta lõpus rahandusministeeriumi töötada III samba muutmise kava välja 1. juuliks 2009.