Eesti
Filtreeri
Juurdepääs Pensioniregistrisse on ajutiselt suletud 12. juunil kell 20:00-24:00
Info kogumispensioni II sambaga liitunud inimestele
Enda ja lähedaste tulevikule rõhuvad meeldetuletused suurendavad sissemakseid pensionisambasse
Veebikonverents „Pensionipäev“ 12. märtsil
Niigi madal pensioni asendusmäär võib Eestis aastatega veelgi langeda
OECD: Eesti töötajaid ootab üks madalamaid pensioni asendusmäärasid EL-is
Huvi II pensionisamba maksete suurendamise vastu on suur

Pensionikeskus: Avati uuendatud kujundusega Pensionikeskus!

29.09.03

Käesoleval leheküljel on kajastatud Pensionikeskuses tehtud suuremad täiendused ja muudatused

2003. aasta

  • 29. september – Avati uuendatud kujundusega Pensionikeskus
    Uus koduleht sisaldab igapäevaselt uuendatavat täiendatud statistikat pensionifondide kohta, võimaldab jälgida fondide ja indeksite liikumist valitud ajavahemikes. Kogu info Pensionikeskuses on nii eesti, vene kui ka inglise keeles.
  • 29. jaanuar – Avati “Täiendava kogumispensioni” alateema vene- ja ingliskeelses Pensionikeskuses
    Seni vaid eesti keeles avaldatud info III samba kohta on nüüd kättesaadav ka muukeelsele Eesti elanikkonnale. Täiendused tehti nii kodanikule kui tööandjatele mõeldud menüüs.
  • 3. jaanuar – Täiendused “Küsimused” alateemas
    Lisaks kogumispensioni kohta Pensionikeskusesse saabunud küsimustele ja nende vastustele koostasime eraldi rubriigid ka riikliku ning täiendava kogumispensioni kohta.
  • 3. jaanuar – Ümberkorraldused “Info tööandjale” alateemas
    Lähtuvalt Pensionikeskuse uuest eesmärgist pakkuda infot kõigi kolme pensionisamba kohta, korraldati ümber ka tööandjatele mõeldud alateema. Nüüdsest on välja toodud tööandja osalus ja kohustused iga pensionisamba seisukohast lähtuvalt. Loodame, et selline info on tööandjatele vajalik.
  • 2. jaanuar – Avati “Täiendava kogumispensioni” alateema
    Pensionikeskuse uuenenud eesmärgiks on pakkuda oma nime “Pensionikeskus” väärilist sisu ja informatsiooni. Kui varem keskenduti peamiselt kogumispensionile (II sammas), siis nüüd on eesmärgiks pakkuda laiapõhjalist ülevaadet ja informatsiooni kõigi kolme pensionisamba kohta.

2002. aasta

  • 16. detsember – Lisati LHV ja Sampo fondide uued raportid
  • 4. detsember – Kogumispensioni koolitushommik raamatupidajatele
  • 20. november – Lisati mitmed statistika päringud ja graafikud
    Pensionikeskusesse lisati mitmed pensionifondide statistikat näitavad päringud (fondide päevastatistika, fondiosakute puhasväärtused, fondide rahalised mahud), mille tulemused on üldjuhul esitatud graafikutena.
  • 20. november – EPI indeksite väärtuste avaldamine igapäevaselt
    Eesti Väärtpaberikeskuse hakkab kogumispensioni EPI indeksite väärtusi avaldama igapäevaselt Pensionikeskuses kell 17.15. Indekseid saab vaadata igapäevaselt andmetabelina ja ajaloolise graafikuna.
  • 04. november – Lisati LHV, Hansa ja Sampo fondide raportid
    Pensionifondid on juba mõnda aega fondi varasid erinevatesse finantsinstrumentidesse paigutanud, millest ülevaate saamine on tihtilugu keeruline. Nüüdsest on Pensionikeskus avaldanud esimeste fondivalitsejate (kes oma infot Pensionikeskusele esitavad) fondide investeeringute raportid. Raportid on meile siiani esitanud LHV ja Hansa investeerimisfondid.
  • 21. oktoober – Lisatud kogumispensioni rahade liikumise skeem
    Kuna inimesed küsivad väga palju kogumispensioni rahade liikumise kohta, siis koostas Pensionikeskus koostas “Kogumispensioni rahade liikumise skeemi” koos erinevate etappide tähtaegadega. Loodame, et skeem annab nüüd protsessist parema ülevaate.
  • 18. oktoober – Lisatud aktsiafondide võrdluse näitlik tabel
    Inimeste soovidele vastu tulles koostas Pensionikeskus aktsiafondide näitliku võrdlustabeli, kus on võrreldud erinevate fondide hooldus ja väljalasketasusid 3 aasta jooksul.
  • 09. oktoober – “Minu Konto” kasutamine Sampo panga klientidele
    Alates tänasest on võimalik Pensionikeskuse “Minu Konto” alateemat kasutada Sampo Internetipanga klientidel. Minu Konto kaudu on võimalik kogumispensioniga liituda või juba liitunud isikutel jälgida oma pensionikonto seisu ja soovi korral esitada avaldusi, muuta kontaktandmeid jne.
  • 07. oktoober – Avati Pensionikeskuse inglisekeelne alajaotus
    Pensionikeskuse avas inglisekeelse alajaotuse, mis sisaldab üldist informatsiooni Eesti pensionisüsteemi ja kogumispensioni kohta. Täielikult on olemas Tööandjatele mõeldud alateema, kuid Investoritele mõeldud osas tuleb lähiajal veel täiendusi. Meeldivat külastamist!
  • 04. oktoober – Pensionikeskus osales Rahakompassil 2002
    Pensionikeskus koos kõikide pensionifondidega osalesid 4-5. oktoobril toimunud iga-aastsel investeerimise teemalisel infomessil “Rahakompass 2002”.
  • 05. juuli – Arvutati esimesed kogumispensioni indeksi(te) väärtused
    Eesti Väärtpaberikeskus arvutas esimest korda kogumispensioni indeksi väärtuse. Kuna fondid ei ole siiani veel inveseeringuid teinud ja osakute puhasväärtus (NAV) ei ole muutunud, siis jäi ka pensioniindeksi väärtus muutumata.
  • 21. juuni – Täiendati kogumispensioni õigusaktide alateemat
    Vahepeal on täiendatud kogumispensionide seadust ning välja antud mitmed uued määrused, mille Pensionikeskus lugejatele üles pani.
  • 20. juuni – Käivitati masspäringute süsteem tööandjatele
    Seaduse järgi peab töötaja oma tööandjat kogumispensioniga liitumisest teavitama, kuid tihti unustavad töötajad seda teha. Kuna tööandja vastutab maksude õigeaegse tasumise eest, siis on oluline, et info töötajate liitumisest jõuaks õigeaegselt tööandjateni. Seetõttu töötas EVK välja masspäringu, millega saavad suure töötajate arvuga tööandjad kontrollida oma töötajate liitumist.
  • 17. juuni – Lisati TOP10 küsimused ja vastused tööandjatele
    Tööandjate roll kogumispensioni süsteemis muutub järjest olulisemaks ja sellega seoses tekib tööandjatel ka palju küsimusi. Suurem osa küsimusi kipuvad korduma ja seetõttu koostas Pensionikeskus TOP10 küsimust, mida tööandjad on kõige sagedamini küsinud.
  • 12. juuni – Lisati Sampo fondide ülevaatlikud tutvustused
    Pensionikeskus pani üles Sampo kohustuslike pensionifondide põhjalikud tutvustused. Nüüdsest on avaldatud kõigi 6 fondivalitseja 15 kogumispensionifondi tutvustused.
  • 10. juuni – Lisati Hansa fondide ülevaatlikud tutvustused
    Pensionikeskus pani üles Hansa pensionifondide põhjalikud tutvustused.
  • 30. mai – Lisati ERGO fondide ülevaatlikud tutvustused
    Pensionikeskus pani üles Ergo pensionifondide põhjalikud tutvustused.
  • 27. mai – Lisati liitunud isikute kommentaarid ja pildid
    Pensionikeskus küsis ja küsib ka edaspidi kogumispensioniga liitunud isikute käest nende liitumise otsuse põhjust. Juba liitunud inimeste mõtteid saate jälgida Pensionikeskuse esileheküljelt, kus need pildid “refresh” nuppu vajutades vahelduvad.
  • 23. mai – Lisati Seesami fondide ülevaatlikud tutvustused
    Pensionikeskus pani üles Seesami pensionifondide põhjalikud tutvustused.
  • 18. mai – Avaldati kogumispensioniga liitunud isikute statistika
    Pensionikeskus teeb kord nädalas täpsema ülevaate kogumispensioniga liitunud isikutest, nende valikutest ja vanusegruppidest.
  • 16. mai – Lisati pensionifondide ülevaatlikud tutvustused
    Pensionikeskuse pakkus pensionifondivalitsejatele võimalust esitleda Pensionikeskuse oma fondide täpsemat ja ülevaatlikumat informatsiooni. Esimesena saatsid oma info ära LHV ja Ühispanga pensionifondide valitsejad.
  • 15. mai – Lisati kogumispensioniga liitujate päring
    Kogumispensioniga oli 15. maiks liitunud juba üle 5000 inimese. Seetõttu käivitas Pensionikeskus isikukoodi põhise päringu, millega on võimalik kontrollida isikute liitumist kogumispensioni süsteemiga. Päring on eelkõige mõeldud ettevõtte raamatupidajatele ja personalijuhtidele.
  • 07. mai – Lisati pensionifondide kulude võrdlused
    Pensionikeskus koostas Fondide tingimustes toodud kulude alusel pensionifondide kulude võrdlustabeli, mis peaks näitama erinevate kulude määrasid.
  • 06. mai – Avaldatakse kõikide pensionifondide tingimused
    Pensionifondide tingimused on nüüdsest Finantsinspektsioonis kinnitatud ning inimesed saavad hakata fondide vahel valikut tegema. Pensionikeskus hakkab järjest enam üles panema pensionifonde tutvustavat materjali. Preagusest alates on kättesaadavad kõikide fondide tingimused.
  • 04. mai – Avatakse tehingute keskkond “Minu konto”
    Pensionikeskus avab uue alateema “Minu konto”, mis on kogumispensioniga seotud tehingute teostamise keskkond. Minu konto kaudu saab hakata kogumispensioniga liituma ehk esitama valikuavaldusi. Lisaks on võimalik soovi korral oma valitud fondi vahetada, muuta oma eelistusi ja kontaktandmeid.
  • 23. aprill – Pensionikeskus osaleb Rahakompassi Eesti tuuril
    Eesti Väärtpaberikeskus, Rahandusministeerium ja pensionifondid tulevad just Sinu kodukanti, et täpsemalt tutvustada kogumispensioni süsteemi ning vastata kõikidele sinu küsimustele. Tule meid vaatama!
  • 22. aprill – Pensionikeskus ETVs 22.-25. aprillil kell 19.00
    Eesti Väärtpaberikeskuse ja Pensionikeskuse inimesed esinevad kogumispensioni telesaates “Millest mõtled”, mis on ETV ekraanil 22.-25. aprillil, õhtuti kell 19.00. Vaata saadet ja näed, kes ja kuidas Pensionikeskust igapäevaselt toimetavad.
  • 16. aprill – Lisati serveri kaart (sitemap)
    Külastajatele Pensionikeskuse ülesehitusest parema ülevaate andmiseks tekitasime serveri kaardi, kus on ühtse struktuuripuuna ära näidatud kõik Pensionikeskuses olevad alateemad. Meeldivat lugemist!
  • 10. aprill – Täiendati Investorkaitse põhimõtete alateemat
    Lisati põhjalik dokument pealkirjaga “Varade kaitse”, mis vastab küsimustele:
    Mis juhtub kui pensionifondivalitseja või depoopank kaotab tegevusloa või läheb pankrotti? Kas pensionifondi likvideerimine enne pensioniea saabumist on võimalik?
  • 28. märts – Küsimuste alateema ümberkorraldused
    Pensionikeskus korraldas ümber küsimuste ja vastuste alateema. Nüüdsest on juba vastatud küsimused jagatud valdkondade kaupa (liitumine, väljamaksed jne). Lisaks oleme küsimuste teema esilehele koondanud TOP10 esitatud küsimust, mis loodetavasti annavad lugejatele soovitud vastused.
  • 25. märts – Soodsad reklaamivõimalused Pensionikeskuses
    Pensionikeskust on esimese kolme nädalaga külastatud ca 50 000 korda. Kehtestasime uue bannerreklaami hinnakirja, tutvu tingimustega.
  • 22. märts – Lisati kogumispensioni TV-reklaamklipid
    Pensionikeskus tutvustab kogumispensionide kampaania jaoks valmistatud humoorikaid TV-reklaamiklippe.
  • 19. märts – Lisati kogumispensioni kalkulaator
    Kalkulaator võimaldab inimestel oma kuupalga, oodatava fondi tootluse ja vanuse põhjal arvutada pensionieaks koguneva summa ning orienteeruva kuumakse.
  • 18. märts – Avati venekeelne lehekülg
    Pensionikeskuse venekeelne lehekülg on tõlge eestikeelsest leheküljest vene keelde.
  • 12. märts – Lisati kogumispensioni logod
    Kogumispensioni logode alateemast on võimalik saada kogumispensioni logo erinevates graafikaprogrammidele sobivates formaatides ning tutvuda logo kasutamise juhistega.
  • 4. märts – Pensionikeskus avati kasutamiseks
    Eesti Väärtpaberikeskus ja Rahandusministeerium avasid Kogumispensioni tutvustava kampaania raames infolehekülje, mis peaks andma külastajatele ülevaate kogu Eesti pensionisüsteemist, keskendudes täpsemalt kogumispensionile.