Eesti
Filtreeri
Nordea: võiksime osta riigifirmade võlakirju
Kohalik kapitaliturg ei tõmba Eesti pensionifonde
Kohustusliku kogumispensioni sissemaksed 2012. ja 2013. aastal
Iga kuues pensionikoguja vahetas mullu fondi
Möödunud aastal liitus kogumispensioni süsteemiga 14 113 inimest
Eelmisel aastal jäi plussi vaid kuus II samba pensionifondi

2011

Kohustuslike pensionifondide kulud-tulud tuleb edaspidi eraldi esitada

Pensionifondid tehakse läbipaistvamaks

28.12.10 Äripäev

Riigikogus on läbinud esimese lugemise valitsuse algatatud kogumispensionide seaduse muutmise eelnõu, mis peaks pärast jõustumist pensionifondid läbipaistvamaks muutma.

Seaduse eelnõu kohaselt tuleb edaspidi kohustuslike pensionifondide investeeringute aruandeid avalikustada tihedamalt ja fondivalitsejale kehtestatakse täiendavad selgitamiskohustused.

Lisaks muudetakse kohustuslike pensionifondide vahetamise ja sissemaksete suunamise reegleid selliselt, et osakuomanikel tekiksid paindlikumad võimalused pensionifondide vahetamiseks ning sissemaksete suunamiseks uude pensionifondi. Kui siiani sai fondi vahetada kord aastas, siis edaspidi antakse võimalus vahetada fonde kolm korda aastas.

Kohustusliku kogumispensioni ja täiendava kogumispensioni regulatsiooni muudatused tuginevad rahandusministeeriumi poolt 2009. aastal läbiviidud analüüsidele, millega hinnati hiljutise finantskriisi mõju süsteemile. Ministeeriumi hinnangul kaotasid pensionifondid finantskriisi tulemusena üle kolme miljardi krooni.

Seadus peaks jõustuma 1. augustil 2011.

Birjo Must