Eesti
Filtreeri
III samba fondiosakud kolivad väärtpaberikontodelt pensionikontole
SEB: eestlased prognoosivad oma elu pikkuseks üle 85 aasta ega kiirusta pensioni saabumisel tööd lõpetama
Vabatahtlikku pensionisambasse panustab vaid käputäis tööandjaid
Paradoks? Eestlasi ei huvita oma pensioni suurus, aga seda kogutakse innukalt
Eestis on ülalpeetavaid juba ammu rohkem kui töölkäijaid
Kolmanda pensionisambaga liitujaid jääb järjest vähemaks
LHV tuli välja valdavalt Eestisse investeeriva pensionifondiga

Pensionifondi vahetajad eelistasid LHVd

04.05.16 Äripäev

Selle aasta esimesel pensionifondide vahetamise perioodil läks kõige paremini LHV pensionifondidel ja kõige halvemini Nordeal.

Märtsi lõpuks soovis pensionifondi vahetada 19 005 inimest ja osakute vahetuseks esitatud avaldusi oli 20 690. See on veidi enam kui eelmisel vahetusperioodil novembri lõpus, mil need arvud olid vastavalt 18 737 ja 20 646.

Kõige rohkem ehk üle 8% kasvas kevadisel vahetusperioodil LHV kõige konservatiivsema pensionifondi XS maht. Hästi läks ka LHV tasakaalustatud pensionifondil M ja Swedbanki konservatiivsel pensionifondil K1, mille mahud paisusid vastavalt 6,6% ja 3,9%.

Kõige enam sai uusi pensionikogujaid juurde LHV progressiivne pensionifond L, mille maht kasvas üle 2%, 379 miljonile eurole. Fondi sisenemiseks tehti 4851 tehingut ja väljumiseks 2740 tehingut.

Hästi läks ka LHV agressiivsel pensionifondil XL, mille maht kasvas 1,8%, 93,2 miljonile eurole. Sellesse fondi sisenemiseks tehti mais 2303 tehingut ja väljumiseks 1062 tehingut.

Kõige enam kahanesid sel vahetusperioodil SEB Konservatiivse Pensionifondi ja Danske Pension 50 mahud. Kõige rohkem lahkusid kliendid SEB Progressiivsest Pensionifondist. Nordea oli seekord ainus pensionivalitseja, mille kõigi pensionifondide mahud kahanesid.

Eile lõpetati tehing, millega LHV ostis kõik Danske Capital ASi aktsiad. Sellega liiguvad Danske pensionifondid LHV kätte. Pärast plaanitult III kvartalis jõustuvat ettevõtete ühinemist kavatseb LHV Varahaldus alustada sarnase strateegiaga pensionifondide ühendamist.

Kohustusliku pensionifondi osakuid on võimalik vahetada teise pensionifondi osakute vastu kolm korda aastas. Osakute vahetamiseks jaanuaris tuleb avaldus esitada hiljemalt 30. novembril. Selleks, et vahetada pensionifonde mais või septembris, tuleb avaldus esitada vastavalt hiljemalt 31. märtsil või 31. juulil.