Eesti
Filtreeri
Pensionile tahab eestlane jääda alla 60-aastaselt
Pensioni pärimisel võimalik nii osakute ülekandmine kui ka rahalised väljamaksed
Rootsi II sammas Eesti omast kõvasti äkilisem
Kui riik lubab suuremaid riske, oleks aus ka ette hoiatada
Kõrgema riskiga pensionifondid langesid eelmisel nädalal
Haldurid tahavad puhast aktsiafondi
Kogumispensioni varade maht kerkis üle kaheksa miljardi

Pensionifondi uuesti muuta ei lasta

11.11.09 Äripäev

Rahandusministeerium ei võimalda uut avaldust teha neil kohustuslikku pensionifondi raha kogujatel, kes jätsid teadmatusest avalduse osakute sissemaksete kohta oktoobriga lõppenud perioodil uude fondi tegemata, kuna ei pea seda mõttekaks.

Äripäev kirjutas hiljuti, et Eesti Väärtpaberikeskuse statistika andmetel suunas iga kuues kohustusliku pensionifondi vahetaja uuest aastast seni kogutud pensioniraha uude fondi, jättis aga maksed vanasse fondi.

Kuna teadaolevalt oli 6000 fondivahetaja seas ka neid, kes ekslikult käitusid just avalduste süsteemi keerukuse tõttu, soovitasime juhtkirjas võimaldada inimestel kuu jooksul oma fondivahetus uuesti üle vaadata ning vajadusel seda korrigeerida.

Rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonna juhatajale Siiri Tõnistele ei tundu avalduste uuesti esitamine mõttekas. Iseasi on Tõniste ütlusel tõesti see, kas näiteks vahetamise avalduse vormi ennast tuleks täiendada selliselt, et selle esitamisega saaks soovi korral muuta ka aktiivset fondi.

“Praegu ei tundu aga mõistlik, et aktiivse fondi vahetus kaasneks vahetamisavaldusega automaatselt, sest täna on inimesi, kellel on pensionifondi osakuid rohkem kui ühes fondis, üle 90 000, kusjuures ei ole veel arvestatud 2009. aasta vahetamisi, ja nende inimeste arv kasvab iga aastaga,” põhjendas ta.