Eesti
Filtreeri
Kohustuslike ja vabatahtlike pensionifondidega seotud info kättesaadav pensionikontolt
Pensionide poolaasta: indeksit on raske võita
Uuring: Eesti inimesed valivad pensionifondi pigem kellegi teise soovituse järgi
III samba fondiosakud kolivad väärtpaberikontodelt pensionikontole
SEB: eestlased prognoosivad oma elu pikkuseks üle 85 aasta ega kiirusta pensioni saabumisel tööd lõpetama
Vabatahtlikku pensionisambasse panustab vaid käputäis tööandjaid
Paradoks? Eestlasi ei huvita oma pensioni suurus, aga seda kogutakse innukalt

Pension tõuseb juulist saja krooni võrra

13.06.03 Postimees

Riigikogu kinnitas eile pensionide tõstmise alates juulist saja krooni võrra.

Vastavalt muudetud pensionikindlustuse seadusele suureneb pensioni baasosa saja krooni võrra, 577,33 kroonini, mis on suhteliselt positiivsemaks uudiseks väiksema tööstaažiga pensionäridele.

Tavapäraselt tõstab riik pensione kord aastas, aprilli alguses vastavalt tarbijahinnaindeksi ja sotsiaalmaksu kasvudele, kuid kuna tööturul on seis üsna hea ning laekumised pensionikassasse ületavad inflatsiooni, siis juba teist aastat järjest tõstetakse erakorraliselt pensione ka aasta keskel.

Aprillis tõstis riik pensioni baasosa 32,89 krooni võrra, 477,33 kroonini ja aastahinnet 2,35 krooni võrra, 34,04 kroonini. Pensioni baasosa tõstmine on kasulikum väiksemat pensioni saavatele pensionäridele ning aastahinde tõstmine suurema tööstaažiga kõrgema pensioniga inimestele.

Pensionikassa jääk peaks prognooside kohaselt ületama 1. juuliks 1,5 miljardit krooni. Juuli alguse pensionitõus läheb tänavu maksma 213,5 miljonit krooni.

(PM)