Eesti
Uudised
Filtreeri
Lugejad pensionifondi vahetada ei plaani
SEB: fondi juhtimine on edukas tiimitöö
Holst: Kas pension on tulu- või turvaprojekt?
Pension: kogemuse tähtsus
Pension: mida näitab mineviku tootlus?
Pension: mida jälgida fondi valikul?
LHV annab viimase hetkeni võimaluse pensionifondi vahetada

Pension: kogemuse tähtsus

28.10.10 Äripäev

Meie rõhutame kogemuse ja pikaajalise riskiga kaalutud tootluse tähtsust, kirjutab Nordea Pensions juhatuse esimees Angelika Tagel.

Pensionisäästude näol on tegemist pikaajalise investeeringuga ning siin tuleb leida usaldusväärne koostööpartner, kes tegutseks selgelt  ja  kliendi huvisid igakülgselt arvestades. Tõeliselt hea fondijuht hoolib sellest, milline on pensionivarade kasv, aga samal ajal hoolib ka sellest, et kulud ja riskid oleksid mõõdukad ja kontrolli all. 

Olulise otsuse tegemiseks tuleb endale aega võtta, suhelda oma finantsnõustajaga või mõelda enda jaoks selgeks, mis on minu jaoks kõige õigem valik. Kaubanduskeskusesse tormates või sealt toidukotiga lahkudes püstijalu kiirotsuste tegemine, kus saab tihti kuulda vaid ühte argumenti, ei ole piisav pensioniotsuse langetamiseks.  Tootlus on küll üks tegur, mida tuleb arvestada, aga mitte ainus.

Nordea peab oluliseks klientidele rõhutada, et tähele tuleb panna  riskitaset, fondijuhi investeerimis- ja ka elukogemust, pakkuja usaldusväärsust ja võimet osutada professionaalset teenust optimaalsete kuludega. Nordea eesmärgiks on olla hea pikaajaline partner oma kliendile, arvestades  just kõiki neid asjaolusid.

Mida tasub kliendil fondivalikul jälgida?

1. Fondijuhi taust ning investeerimiskogemus

Nordea on valinud Eesti pensionifonde juhtima pika rahvusvahelise investeerimiskogemusega Olli Enqvisti, kes on kõige kogenum fondijuht Eesti pensionifondijuhtide hulgas.  Ollit toetab investeerimistegevuses ka ligi 400-liikmeline Nordea investeerimismeeskond.

Peale suurte kogemuste on meil ka pikk ning väärikas ajalugu. Nordea pensionifondid on Nordea Life & Pensions üksuse juhtimise all, kes tegutseb pensionitoodete ja elukindlustuse vallas alates 1844. aastast ehk 166 aastat. Kuigi ajaloost ei saa teha liiga kaugeleulatuvaid järeldusi, näitab pikk tegutsemine stabiilsust, sihikindlust ja konkurentsivõimekust.

Nordea on selgelt suurim, usaldusväärseim ja kõrgeima reitinguga (Standard & Poors pikaajaline reiting AA-) Eestis tegutsev finantsgrupp. Nordea eelistab orgaanilist kasvu – see on selline moodus kasvada, kus kasvu nimel ei tehta järeleandmisi kliendile pakutava teenuse kvaliteedis.

2. Mõõdukate riskidega saavutatud senine tootlus

Nordea pensionifondid on pakkunud oma klientidele suurepärast tootlust mõistlike riskide juures. Meie pensionifondide tootlused jäävad  alates käivitamisest (kaks aastat tagasi) vahemikku 21% kuni 55%. Kkuid tootluse numbrite kõrval peab vaatama ka seda, kui palju riske on võetud tootluse saamiseks ehk kui palju pensionifondis oleva raha väärtus kõigub.

Nordea pensionifondide riskid on hästi juhitud, sest pensionifondide varasid juhitakse sama standardi järgi kui miljonite Põhjamaade klientide varasid. Eesti pensionifondide kahe-aastane riskitase on võrreldes teiste siinsete pensionifondidega madalaim sarnaste seas ning ainult pensionifondi A puhul teisel kohal (www.pensionikeskus.ee andmetel). Kuna investeerimine on alati vähemal või rohkemal määral seotud riskidega, siis on riskiga kaalutud tootlusel oluline tähtsus.

3. Optimaalsed tasud, klientide huvidega arvestamine

Nordea väärtustab kõrgelt kliendi huvisid – ainsana turul tegutsevatest fondivalitsejatest vähendas Nordea oma II samba pensionifondide tasusid järgmiseks aastaks ning
muutis ka III samba tasusid paindlikumaks. Suhe pensionikliendiga on pikaajaline ja Nordea eesmärk on pakkuda kliendile väga head toodet mõistlike tasude eest.

Lõpetuseks võime kindlalt väita, et pensionivarade juhtimise kunsti Nordeas tuntakse ja meie tänased kliendid on väga rahul oma valikuga. Anname endast parima, et klientide rahulolu kasvaks ka edaspidi.

Pensionikogumine on mitmekülgne maailm erinevate aspektidega. Mida teadlikum on klient, seda paremaid valikuid tehakse ja seda tugevam on kogu pensionisüsteem.