Eesti
Filtreeri
Riigikontroll: pensionikindlustuse puudujääk süveneb
Pensionisüsteem peab rahvastikuarengutega kaasas käima
Vabatahtlike pensionifondide sissemaksete muudatused alates 1. veebruarist 2014. a
Kogumispensioni pärimine- juriidilisest isikust pärija
LHV: me polnud esimesed, sest olime väga ettevaatlikud
LHV pensionifondide ülevõim mureneb

2013

Pikeneb pensionifondide valitsemistasu piirmäärade kehtivusaeg

Pangad meelitavad teise sambasse äkilise fondiga

08.09.09 Äripäev

Üksteise järel teatavad Eesti pangad praegu uute, kõige äkilisemate teise samba pensionifondide turuletoomisest, mis uut seadusemuudatust kasutades investeerivad kuni 75% mahust aktsiaturgudele.

Swedbank nimetab uut fondi K4, SEB Pank Energiliseks, Nordea A Plussiks.

Agressiivsemate fondide turuletuleku taga võib näha soovi meelitada aktsiaturgude viimase aja tõusu najal inimesi teise samba maksetega jätkama olukorras, kus riik on ajutiselt oma maksed sinna katkestanud.

Seni tohtisid pangad teise pensionisamba raha kuni poole ulatuses aktsiaturgudele suunata ja selle agressiivsema tee oli valinud neli pensionikogujat viiest.

“Fondi käivitamiseks on aeg sobiv, sest turud on kosumas sajandi suurimast finantskriisist, põhjendas SEB Varahalduse juhatuse liige Sven Kunsing Energilise fondi turuletoomist.

“Meie asi on pakkuda inimestele võimalust. Neile, kes tahavad oma pensioniraha panna pikaajaliselt enamteenivatesse aktsiatesse, mis vähemalt ootuste kohaselt peaks teenima paremat tootlust võlakirjadest,” märkis Kunsing.

Tema sõnul püüavad nad pakkuda seda spektrit, mida seadus võimaldab.

Swedbanki pensionifondide juhatuse esimehe kohusetäitja Jelena Fedotova sõnul on praegu kõrgema aktsiasisaldusega pensionifondi turuletulekuks hea aeg, sest K4 fondi efekt tekib pikaajalisel investeerimisel üle majandustsüklite. “Praegu on hinnatase aktsiaturgudel viimaste aastate keskmisest madalam ning seega on paljude analüütikute arvates pikaajaliste aktsiainvesteeringute tegemiseks soodne aeg,” lausus Fedotova.

Karatiina Krjutškova