Eesti
Filtreeri
Alanud aasta tõi muutuse ka pensioni teise samba väljamakstes

2017

Leppik: teise sambasse lisamaksete lubamine pole sugugi mõeldamatu
Rootsi tõstab pensioniea 64 aastale
Ministeerium kolmandale sambale erandit ei kaalu
Kolmandast sambast võib saada suur komistuskivi
Pensionifondid teisest pensionisambast: paljude jaoks on see ainus pikaajaline sääst
Madise: riigil on õigus pensionit tulumaksuga maksustada

Nordea: võiksime osta riigifirmade võlakirju

17.01.12 Äripäev

Otseinvesteeringutena võiksime kaaluda investeerimist Tallinna börsil noteeritud investeerimisjärguga võlakirjadesse ja ahvatlevad oleksid kindlasti riigiettevõtete võlakirjad, ütles Nordea pensionifondide fondijuht Olli Heikki Enqvist päevaküsimusele vastates.

Tänane päevaküsimus kõlas: Mis paneks rohkem investeerima kohalikesse ettevõtetesse?

“Tulevikku vaadates oleme jätkuvalt huvitatud Eesti ettevõtetesse või Tallinna börsile investeerimisest, kuid otsuseid tehes peame silmas pidama ka võimalikke riske ning nende maandamist,” põhjendas Enqvist ülaltoodut.

Eesti aktsiatesse investeerimisel peab ta siiski mõistlikuks investeerimist investeerimisfondide kaudu, mis tagavad tehtud investeeringu piisava likviidsuse ja riskide hajutatuse. Enqvist lisas, et koos pensionifondide kasvamisega ja Tallinna börsi käibe suurenemisega on tulevikus kindlasti võimalik ka investeeringuid Eesti kapitaliturgudele suurendada.

Nordea pensionifondide investeerimisstrateegia alustala on fondijuhi sõnul omada lihtsaid, piisavalt hajutatud ning likviidseid investeerimisportfelle. Seepärast saabki Enqvisti sõnul väikesele börsile investeerimisega kaasnevaid riske kõige paremini hajutada investeerides fondide kaudu ning Nordea pensionifondid on Tallinna börsile investeerinud Baltimaade-suunalise investeerimisfondi kaudu, mis lisaks Tallinnas noteeritud ettevõtetele investeerib ka Riias ja Vilniuses noteeritud ettevõtetesse.

Äripäev kirjutas eile, et Tallinna börs on langenud varjusurma ja et kohustusliku pensionisamba fondid investeerivad kohalikesse ettevõtetesse väga vähe. Võrreldes Lääne-Euroopaga on seda 10 korda vähem.

Virge Haavasalu