Eesti
Filtreeri
Pensioni II samba sissemakseid jätkab 181 601 inimest
Pensioni II samba sissemakseid jätkab 169 306 inimest
Eesti Väärtpaberikeskus sai 15 aastaseks
Kogumispensioniga on liitunud 591 245 inimest, fondide kogumaht 14 308 miljonit krooni
Eesti müüb SRÜ riikidele oma kogumispensionisüsteemi
Eesti väärtpaberikeskus saab 15 aastat vanaks
Pensionifondi uuesti muuta ei lasta

Nordea: võiksime osta riigifirmade võlakirju

17.01.12 Äripäev

Otseinvesteeringutena võiksime kaaluda investeerimist Tallinna börsil noteeritud investeerimisjärguga võlakirjadesse ja ahvatlevad oleksid kindlasti riigiettevõtete võlakirjad, ütles Nordea pensionifondide fondijuht Olli Heikki Enqvist päevaküsimusele vastates.

Tänane päevaküsimus kõlas: Mis paneks rohkem investeerima kohalikesse ettevõtetesse?

“Tulevikku vaadates oleme jätkuvalt huvitatud Eesti ettevõtetesse või Tallinna börsile investeerimisest, kuid otsuseid tehes peame silmas pidama ka võimalikke riske ning nende maandamist,” põhjendas Enqvist ülaltoodut.

Eesti aktsiatesse investeerimisel peab ta siiski mõistlikuks investeerimist investeerimisfondide kaudu, mis tagavad tehtud investeeringu piisava likviidsuse ja riskide hajutatuse. Enqvist lisas, et koos pensionifondide kasvamisega ja Tallinna börsi käibe suurenemisega on tulevikus kindlasti võimalik ka investeeringuid Eesti kapitaliturgudele suurendada.

Nordea pensionifondide investeerimisstrateegia alustala on fondijuhi sõnul omada lihtsaid, piisavalt hajutatud ning likviidseid investeerimisportfelle. Seepärast saabki Enqvisti sõnul väikesele börsile investeerimisega kaasnevaid riske kõige paremini hajutada investeerides fondide kaudu ning Nordea pensionifondid on Tallinna börsile investeerinud Baltimaade-suunalise investeerimisfondi kaudu, mis lisaks Tallinnas noteeritud ettevõtetele investeerib ka Riias ja Vilniuses noteeritud ettevõtetesse.

Äripäev kirjutas eile, et Tallinna börs on langenud varjusurma ja et kohustusliku pensionisamba fondid investeerivad kohalikesse ettevõtetesse väga vähe. Võrreldes Lääne-Euroopaga on seda 10 korda vähem.

Virge Haavasalu