Eesti
Filtreeri
Danske pensionifondid on heas hoos
LHV jõudis pensionifondide turul SEB pangale järele
Suured pensionifondid võtavad turuosa tagasi
Mida on loota tuleviku pensionäridel: kaks vaadet II pensionisambale
Millal ja miks kaaluda pensionifondi vahetamist?

2014

Pensionide täiendav maksuvaba tulu on 220 eurot kuus
Kes Eesti pensionisüsteemist kõige rohkem võidavad ja kaotavad?

Mitmel Eesti pensionifondil on vara võlakriisis riikides

28.07.11 E24 Majandus

Mitu Eesti pensionifondi on investeerinud oma vara nn PIIGS riikide (Portugal, Itaalia, Iirimaa, Kreeka, Hispaania) võlakirjadesse, kuid siiski mitte suurel määral.

LHV pensionifondide juht Andres Viisemann:«LHV pensionifondid on investeerinud Itaalia riigi, Telefonica ja Fiati võlakirjadesse. Nimetatud investeeringud on kokku 5,2 miljonit eurot, mis moodustavad 4 protsenti fondide mahust.»

Swedbank: «II samba pensionifondide maht on eilse [13.07] seisuga 499,62 miljonit eurot ning Itaalia võlakirjade osakaal sellest ligi 3,7 protsenti. III samba pensionifondide maht on eilse seisuga 56,55 miljonit eurot ning Itaalia võlakirjade osakaal sellest ligi 1 protsenti.»

Nordea kommunikatsioonijuht Jane-Liina Liiv: «Nordea pensionifondid ei oma investeeringuid Euroopa võlakriisi kõige problemaatilisemate riikide Kreeka ning Iirimaa võlakirjadesse, kuid läbi erinevate investeerimisfondide on meie portfellis vähesel määral Hispaania ja Itaalia valitsuste võlakirju, mis moodustavad kokku 1,4 protsenti kõikide Nordea pensionifondi varadest.»

ERGO: II samba pensionifondis 2P1 on nimetatud riikide võlakirjade osakaal 1,15 protsenti ning fondis 2P2 0,22 protsenti.

SEB kommunikatsioonijuht Silver Vohu: «SEB pensionifondides loetletud riikide võlakirju pole.»

Sampo panga turundus- ja kommunikatsioonidirektor Anneli Rõuk: «Sampo pensionifondid ei oma positsioone üheski nimetatud riigis.»

Ülaltoodud andmed on eelmise nädala seisuga, Swedbanki puhul üle-eelmise nädala seisuga.

Eestis tegutsevate pankade varadest oli Eesti Panga andmetel kuu keskpaigas seotud PIIGS riikidega kokku 0,2 protsenti.

Laura Raus