Eesti
Filtreeri
Nordea: võiksime osta riigifirmade võlakirju
Kohalik kapitaliturg ei tõmba Eesti pensionifonde
Kohustusliku kogumispensioni sissemaksed 2012. ja 2013. aastal
Iga kuues pensionikoguja vahetas mullu fondi
Möödunud aastal liitus kogumispensioni süsteemiga 14 113 inimest
Eelmisel aastal jäi plussi vaid kuus II samba pensionifondi

2011

Kohustuslike pensionifondide kulud-tulud tuleb edaspidi eraldi esitada

Mitmed II samba fondid muutsid strateegiat

14.05.12 Äripäev

Umbes pooled teise samba pensionifondid on muutnud esimeses kvartalis investeerimisstrateegiat: LHV hakkas tegutsema konservatiivsemalt ning SEB viis liigse raha deposiitidest ja võlakirjadest välja.

Tänavu kolme esimese kuuga pani LHV Pensionifond L deposiiti juurde kaheksa miljonit eurot, kasvatades sellega deposiitide osa portfellis neljalt protsendilt 12ni.  LHV Pensionifond M ja LHV Pensionifond S aga kahekordistasid deposiitide osa. Konservatiivsust seletab LHV Varahalduse juht Mihkel Oja sooviga vähendada riske ebastabiilsetes majandustingimustes.

SEB võttis aga suurem riski ning vastupidiselt vähendas deposiitide ja otse Euroopa võlakirjadesse paigutatud rahaliste vahendite mahtu. Nii näiteks on SEB Progressiivne Pensionifond vähendanud võlakirjade osakaalu esimeses kvartalis 22,7 protsendilt 8,3%ni ning deposiitide osakaal vähenes koguni 24%-lt 3,1 protsendini. Vabanenud raha arvelt kasvasid aga investeeringud aktsia- ja võlakirjafondidesse. SEB Konservatiivne Pensionifond aga suurendas kvartaliga deposiitide mahtu kümnelt miljonilt 16 miljonini, viies sellega pangas hoiustava raha mahu osakaalu märtsi lõpuks 38%ni.

SEB Varahalduse juhatuse liige Sven Kunsingu selgitusel on kriisi risk Euroopas vähenenud ning strateegiat tuleb muuta. “Tänavu suunasime vahendid kindlatest Saksa väärtpaberitest kasvavate turgude ja ettevõtete väärtpaberifondidesse,” märkis ta.

Pikemalt loe Äripäevast.

Jaroslav Tavgen