Eesti
Filtreeri
2023. aastal riisusid pensionifondide koore indeksifondid
Järgmisest aastast saab suurendada teise pensionisamba makseid

2023

Teisest pensionisambast lahkusid eelkõige väheste säästudega leibkonnad

2022

Kogumispensioni 4 protsendi maksete kompenseerimine jaanuaris 2023
Alates 01.01.2023 saab arestida 2. sambast tehtavaid väljamakseid
Eesti pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse analüüs 2022
Teise samba peatatud maksed kompenseeritakse 2023. aastal

Ministeerium: pensionifondi vahetamise avalduse vorm ülevaatamisel

03.11.09 Äripäev

Kohustusliku pensionifondi osakute vahetamisega seotud teema on rahandusministeeriumis analüüsimisel, mille raames vaadatakse kindlasti üle ka fondi vahetamise avalduse vorm, ütles rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonna juhata Siiri Tõniste.„Avalduste vorme on kindlasti plaanis revideerida, kuid võimalike muudatuste sisust on vara rääkida,“ märkis Tõniste.

EVK andmetel vahetas lõppenud perioodil pea 5000 kohustusliku pensionifondi osakuomanikku fondi, suunates kogu seni kogutud raha uude fondi, aga jättes sissemaksed siiski vanasse fondi. Kindlasti ei teinud kõik pensionikogujad teadliku valiku, vaid jätsid maksete suunamise avalduse teadmatusest täitmata.
Reklaam

Fondi vahetamise avalduse esitamine ei muuda Tõniste sõnul tõepoolest inimese aktiivset fondi, kuid see reegel on kehtinud II samba käivitamisest ehk 2002. a alates. „Põhjus on lihtsalt selles, et inimesel võib olla korraga mitme erineva fondi osakuid ja ühe fondi osakute vahetamise otsus ei pruugi olla kuidagi seotud selle otsusega, millisesse fondi inimene soovib osakuid koguda,“ selgitas ta.

Võimalike segaduste maandamiseks on Tõniste ütlusel osakute vahetamise avaldusele vahetult enne avaldaja allkirja kohta lisatud ka järgnev lause: “Olen teadlik asjaolust, et käesoleva avalduse esitamisega jääb pensionifond, millesse minu kohustusliku kogumispensioni maksed laekuvad või peaksid laekuma, endiseks.”