Eesti
Filtreeri
Sindi maksab pensionäridele 500 krooni
LHV: Kolmandasse sambasse tasub investeerida kuni 4000 eurot aastas
Nordea: tööandja pension levib välisfirmade Eesti üksustesse
Pensionisamba valik läheb täiesti vabaks
Priitahtlik pension pürgib palgalisaks
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile kogumispensionide seaduse muudatused
Seadus kohustab pensionifondi osaku vahendajat kundele pädevat nõu andma

Malmstein: kaaluda võib riigi pensionifondi loomist

11.06.09 E24

Pensionisüsteemi teise samba vastu usalduse taastamise ühe alternatiivina võiks kaaluda riigipoolse konservatiivse pensionifondi loomist riigikassa juurde, ütles finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein täna riigikogu ees esinedes.

«Oleme inspektsioonis jätkuvalt seda meelt, et võiks kaaluda osaku omanike õiguste suurendamist – muuta lihtsamaks fondide vahetamine, vaadata üle veel kord tasumäärad ja karmistada konservatiivsete fondide investeerimispiiranguid või alternatiivina kaaluda riigipoolse konservatiivse pensionifondi loomist riigikassa juurde,» lausus Malmstein.

Nimetatud muudatuste jõustumine võiks finantsinspektsiooni arvates aidata kaasa usalduse taastumisele pensionisüsteemi teise samba suhtes.

Malmstein tõdes, et praegune finantskriis on tugevalt puudutanud kohuslikke pensionifonde. Hindade langus maailma väärtpaberiturgudel on langetanud ka pensionfondide osakute väärtust. Seda maailma majanduses toimunut ei suuda muuta pensionifondi fondivalitseja parim hoolsus või kutseoskus. Investeerimisrisk on süsteemi olemuslik komponent ning see oli meile kõigile teada, rääkis Malmstein.

«Sellegipoolest ei saa eitada, et kohustuslike pensionifondide süsteem on hetkel teatud usalduskriisis. Rahuloluks ei peaks olema kellelgi põhjust – on see siis fondijuht, regulaator või järelvalvaja, rääkimata osaku omanikust,» lausus ta.