Eesti
Filtreeri
Kristjan Tamla: igale fondile on vaja konkreetsemaid investeerimisstrateegiaid
Pensionifondi saab tulevikus vahetada kuni neli korda aastas
Pärast 240 päevast pausi hakkas II pensionisambasse taas raha voolama
II samba pensionifondid: Fondid suhtuvad aktsiatesse ettevaatlikult
Pangad lubavad olla pensionirahaga konservatiivsemad
Nordea pank sai endale Eesti jõukamad pensionikogujad
II samba jätkajaist 80%-l progressiivne strateegia

Malmstein: kaaluda võib riigi pensionifondi loomist

11.06.09 E24

Pensionisüsteemi teise samba vastu usalduse taastamise ühe alternatiivina võiks kaaluda riigipoolse konservatiivse pensionifondi loomist riigikassa juurde, ütles finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein täna riigikogu ees esinedes.

«Oleme inspektsioonis jätkuvalt seda meelt, et võiks kaaluda osaku omanike õiguste suurendamist – muuta lihtsamaks fondide vahetamine, vaadata üle veel kord tasumäärad ja karmistada konservatiivsete fondide investeerimispiiranguid või alternatiivina kaaluda riigipoolse konservatiivse pensionifondi loomist riigikassa juurde,» lausus Malmstein.

Nimetatud muudatuste jõustumine võiks finantsinspektsiooni arvates aidata kaasa usalduse taastumisele pensionisüsteemi teise samba suhtes.

Malmstein tõdes, et praegune finantskriis on tugevalt puudutanud kohuslikke pensionifonde. Hindade langus maailma väärtpaberiturgudel on langetanud ka pensionfondide osakute väärtust. Seda maailma majanduses toimunut ei suuda muuta pensionifondi fondivalitseja parim hoolsus või kutseoskus. Investeerimisrisk on süsteemi olemuslik komponent ning see oli meile kõigile teada, rääkis Malmstein.

«Sellegipoolest ei saa eitada, et kohustuslike pensionifondide süsteem on hetkel teatud usalduskriisis. Rahuloluks ei peaks olema kellelgi põhjust – on see siis fondijuht, regulaator või järelvalvaja, rääkimata osaku omanikust,» lausus ta.