Eesti
Filtreeri
Oma tulevase pensioni arvutamine pole raketiteadus
Rahandusministeerium: kuidas hinnata pensionifondide tootlust?
Komisjon muutis pensionivalemit: 50:50 ehk pensioni arvutamisel on aluseks staaž ja töötasu pooles ulatuses
Rahandusministeerium: demograafia väljakutsed
Pensionifondide valitsejad said vabamad käed
Tuleva kaalub kolmanda samba ja eraldi indeksifondi loomist
Riik võtab pensionifondid pihtide vahele

Ligi 4800 inimest on kogumispensioni jätnud välja võtmata

05.01.11 Delfi Majandus

Alates 2009. aastast, kui algasid kogumispensioni väljamaksed, on 8 685 inimest esitanud avalduse pensioni saamiseks teisest sambast.

Ligi 4 800 inimest, kellel on küll õigus kogumispensionit saada, ei ole veel avaldust esitanud ning on lükanud väljamaksed edasi. Sellel aastal lisandub pea 2 600 inimest, kellel on õigus teisest sambast pensioni saada, teatas Väärtpaberikeskus.

Pensionifondide indeksite hinnaliikumist iseloomustas möödunud aastal stabiilne kasv. Kogumispensioni üldindeks (EPI) tõusis aastaga 9,7 protsenti, samuti kasvasid kogumispensioni fondide mahud 13 protsenti, tõustes aasta lõpuks 1,07 miljardi euroni (16,7 miljardi kroonini). Täiendava kogumispensioni fondide maht tõusis võrreldes eelmise aastaga 24,6% 89,7 miljoni euroni (1,4 miljardi kroonini).