Eesti
Filtreeri
SEB annab uuel aastal II samba eluaegsete väljamaksete tegemise üle Sotsiaalkindlustusametile
Miks ma ei saa teisest sambast raha välja võtta maksevahendaja kontole?
Enamik teise sambaga liitunuist jätkab pensioni kogumist
II sambaga liitumine ja I samba pension
12 asja, mida võiks teada II sambast pensionile jäädes
Pensioniealised võtavad teisest sambast korraga kogu raha välja
Kümme asja, mida võiks teada II samba reformist

LHV sai Kogumispensioni fondivalitseja tegevusloa

27.03.02

Finantsinspektsiooni juhatus otsustas tänasel koosolekul väljastada kohustusliku pensionifondi valitsemise tegevusloa AS-ile LHV Varahaldus. AS-ile LHV Varahaldus on 2001. aastal väljastatud tegevusluba ka vabatahtlike pensionifondide valitsemiseks.

Kohustusliku pensionifondivalitseja tegevusloa omanik peab registreerima Finantsinspektsioonis ka kohustusliku pensionifondi. Enne kohustusliku pensionifondi registreerimist on tegevusloa omanikul keelatud igasuguste otseste või kaudsete pakkumiste tegemine kohustusliku pensionifondiga liitumiseks või osakute omandamiseks.

Kogumispensionide seadusega on Finantsinspektsioonile ette nähtud kuni 2 kuud, et registreerida pensionifondi tingimused. Pensionireformi näol on tegemist olulise reformiga nii pensionifondidega liituvate inimeste kui ka Eesti finantssüsteemi jaoks.  Finantsinspektsiooni eesmärgiks lisaks tõhusa järelevalve teostamisele on ka turuosaliste, sealhulgas pensionifondi valitsejate usaldusväärsuse ning pensionifondide tingimuste seadustele vastavuse kontroll.

Finantsinspektsioon soovitab tulevastel investoritel teha oma fondivaliku otsused kaalutletult, vaagides põhjalikult erinevate kohustuslike pensionifondide eeliseid ning kontrollides fondivalitseja tegevusloa olemasolu ja fonditingimuste registreeritust.  Samuti soovitame investoritel jälgida Finantsinspektsiooni teateid kohustusliku pensionifondi valitseja tegevuslubade andmise ja kohustuslike pensionifondide registreerimise kohta.