Eesti
Filtreeri
III samba fondiosakud kolivad väärtpaberikontodelt pensionikontole
SEB: eestlased prognoosivad oma elu pikkuseks üle 85 aasta ega kiirusta pensioni saabumisel tööd lõpetama
Vabatahtlikku pensionisambasse panustab vaid käputäis tööandjaid
Paradoks? Eestlasi ei huvita oma pensioni suurus, aga seda kogutakse innukalt
Eestis on ülalpeetavaid juba ammu rohkem kui töölkäijaid
Kolmanda pensionisambaga liitujaid jääb järjest vähemaks
LHV tuli välja valdavalt Eestisse investeeriva pensionifondiga

LHV sai Kogumispensioni fondivalitseja tegevusloa

27.03.02

Finantsinspektsiooni juhatus otsustas tänasel koosolekul väljastada kohustusliku pensionifondi valitsemise tegevusloa AS-ile LHV Varahaldus. AS-ile LHV Varahaldus on 2001. aastal väljastatud tegevusluba ka vabatahtlike pensionifondide valitsemiseks.

Kohustusliku pensionifondivalitseja tegevusloa omanik peab registreerima Finantsinspektsioonis ka kohustusliku pensionifondi. Enne kohustusliku pensionifondi registreerimist on tegevusloa omanikul keelatud igasuguste otseste või kaudsete pakkumiste tegemine kohustusliku pensionifondiga liitumiseks või osakute omandamiseks.

Kogumispensionide seadusega on Finantsinspektsioonile ette nähtud kuni 2 kuud, et registreerida pensionifondi tingimused. Pensionireformi näol on tegemist olulise reformiga nii pensionifondidega liituvate inimeste kui ka Eesti finantssüsteemi jaoks.  Finantsinspektsiooni eesmärgiks lisaks tõhusa järelevalve teostamisele on ka turuosaliste, sealhulgas pensionifondi valitsejate usaldusväärsuse ning pensionifondide tingimuste seadustele vastavuse kontroll.

Finantsinspektsioon soovitab tulevastel investoritel teha oma fondivaliku otsused kaalutletult, vaagides põhjalikult erinevate kohustuslike pensionifondide eeliseid ning kontrollides fondivalitseja tegevusloa olemasolu ja fonditingimuste registreeritust.  Samuti soovitame investoritel jälgida Finantsinspektsiooni teateid kohustusliku pensionifondi valitseja tegevuslubade andmise ja kohustuslike pensionifondide registreerimise kohta.