Eesti
Filtreeri
Swedbank vahetas välja pensionifondide juhi
Kõige mehelikum ja naiselikum II samba fond selgunud
Eestlane on valmis pensioniga riskima
Kogumispensioniga on liitunud 606 349 inimest, fondide kogumaht 16 248 miljonit krooni
76 371 inimest otsustas vahetada pensionifondi
Klient eelistab äkilisemat II samba fondi
Pensionifonde vahetati enam kui varem

LHV pensioni II sambast: tasuta lõuna on olemas

10.08.09 E24

LHV varahalduse juht Mihkel Oja sõnul on pensioni II samba maksete jätkamine igaühe vabatahtlik otsus, kuid kuna tegu on jätkuvalt suurimate riigipoolsete soodustustega investeerimislahendusega, tasub seda võimaluse korral teha.

Otsuse langetamisel, kas jätkata vabatahtlikult makseid 2010. aastast või mitte, tasub Oja sõnul meeles pidada, et enda poolt tasutav sissemakse kroonides sõltub inimese palgast aastatel 2010 ja 2011, samas kui riigipoolsed kõrgemad maksed arvutatakse inimese palgast aastatel 2014-2017.

«Selge on see, et nendel inimestel, kelle palk võiks tulevikus olla kõrgem kui lähiaastatel, on suurem motivatsioon vabatahtlikult makseid jätkata. Eredaks näiteks on tänased töötud või mitte-töötavad tudengid, kelle jaoks kahe protsendi tasumine tähendaks null krooni maksmist nullkroonisest palgast. Samas maksab riik kõrgemaid makseid ajal, mil inimese palk, mis on makse suuruse määramisel aluseks, võib olla juba korralik. Tasuta lõuna on seega olemas,» rääkis Oja.

Samuti peaks olema lihtne valik neil II samba omanikel, kes on sündinud 1954 või varem, sest nemad saavad jätkata II sambasse kogumist tavapärase 2+4 protsendi alusel.

LHV pakub II samba omanikele, kes pole oma senise tulemusega rahul, võimalust kogutud raha üle tuua LHV pensionifondi ilma sisenemiskuludeta. Täna avaldust esitades toimuks kogutud raha ületoomine jaanuari alguses, mil LHV pensionifondidel sisenemistasud juba puuduvad.

«Kuid peamine kriteerium, mille järgi oma sambarahale sobivat fondi valida, on tulemused, mida üks või teine fondivalitseja on suutnud siiani ette näidata,» lausus Oja.