Eesti
Filtreeri
Pensionifondide reeglid karmimaks
Pensionifondi edu sõltub pigem töötajast
Keskustes müügitööd tegev LHV: inimesed teavad II sambast vähe
Swedbank: võtsime madala krediidiriski
LHV: seadusmuudatus alandaks tootlikkust veelgi
Esimene II samba fond jõudis 100protsendilise tootluseni
Eelnõu: tööandja saab maksuvabalt töötaja pensionifondi panna 6000 eurot aastas

LHV: me polnud esimesed, sest olime väga ettevaatlikud

03.01.14 E24

LHV pensionifondide juht Andres Viisemann möönis, et nende fondid ei ole parima tootlusega, sest nad on väga ettevaatlikud.

«LHV pensionifondid ületasid kõikides investeerimiskategooriates võrdlusindekseid.  Aga tõsi on ka see, et me ei olnud läinud aastal esimesed, kuna olime väga ettevaatlikud,» ütles Viisemann. «Minu hinnangul läks LHV fondidel 2013 aastal vähemalt mahult suuremate konkurentidega võrreldes hästi,» lisas ta.

Fondijuht selgitas, et põhjus, miks ta on väga ettevaatlik on see, et viimastel aastatel on aktsiate hinnad kiirelt tõusnud, kuid majanduskeskkond ei ole arenenud tööstusriikides oluliselt paranenud.

«Ettevõtted ei investeeri, palgad ei tõuse, tööpuudus pole oluliselt vähenenud. Ainult finantsinvestorid ajavad varade hinda üles, kuna laenuraha on väga odav,» selgitas Viisemann. «Kaua see jätkub,» küsis fondijuht ning lisas, kuna keskpangad tulid valitsustele appi, ei ole ka valitsejatel enam sundi struktuurseid muutusi teha.

«Ühesõnaga võita on vähe ja kaotada suhteliselt palju. Seetõttu olen hoidnud aktsiate osakaalu tavalisest madalamana ja käesoleval ajal olen hoidnud kolmandiku fondide varadest rahas, et investeerida siis, kui väärtpaberite hinnad langevad,» selgitas Viisemann.

 

Tõnis Oja