Eesti
Filtreeri
SEB annab uuel aastal II samba eluaegsete väljamaksete tegemise üle Sotsiaalkindlustusametile
Miks ma ei saa teisest sambast raha välja võtta maksevahendaja kontole?
Enamik teise sambaga liitunuist jätkab pensioni kogumist
II sambaga liitumine ja I samba pension
12 asja, mida võiks teada II sambast pensionile jäädes
Pensioniealised võtavad teisest sambast korraga kogu raha välja
Kümme asja, mida võiks teada II samba reformist

Koppel: noored võiksid rohkem riskida

08.09.09 Äripäev

Kõik oleneb ajast, mis on pensionini jäänud, mistõttu suurema riskiga pensionifondi kasuks  võiks otsustada noored, ütles Äripäevale SEB privaatpanganduse osakonna strateeg Peeter Koppel.

„Vastus sellele küsimusele peitub kahes parameetris. Esiteks selles, kaua on inimesel pensionini jäänud ja teiseks loomulikult inimese personaalses riskitaluvuses,” ütles Koppel vastuseks tänasele päeva küsimusele, kas soovitaksid vahetada II pensionisamba fondi äkilisema vastu. Ta selgitas: “minu seisukoht on, et mida kauem inimesel pensionini jäänud on, seda riskantsema fondi ta valida võiks.”

“Pean tunnistama, et olin isiklikult pensionireformi käivitudes mõnevõrra pettunud, et maksimaalne “lubatud” aktsiarisk niivõrd madalale jäeti ning tervitan igati uut olukorda, kus need, kelle riskitaluvus on suurem, ka seda riski võtta saavad,” kiitis Koppel tehtud muudatust.

Samas pani ta riigile südamele: “kui riik siinkohal regulatsiooni mõistlikus suunas muutis, siis loodetavasti ei unusta riik mingis perspektiivis ka endale kunagi pensionireformiga seoses võetud kohustusi.” 

Kaisa Tahlfeld