Eesti
Filtreeri
Nordea: võiksime osta riigifirmade võlakirju
Kohalik kapitaliturg ei tõmba Eesti pensionifonde
Kohustusliku kogumispensioni sissemaksed 2012. ja 2013. aastal
Iga kuues pensionikoguja vahetas mullu fondi
Möödunud aastal liitus kogumispensioni süsteemiga 14 113 inimest
Eelmisel aastal jäi plussi vaid kuus II samba pensionifondi

2011

Kohustuslike pensionifondide kulud-tulud tuleb edaspidi eraldi esitada

Koppel: noored võiksid rohkem riskida

08.09.09 Äripäev

Kõik oleneb ajast, mis on pensionini jäänud, mistõttu suurema riskiga pensionifondi kasuks  võiks otsustada noored, ütles Äripäevale SEB privaatpanganduse osakonna strateeg Peeter Koppel.

„Vastus sellele küsimusele peitub kahes parameetris. Esiteks selles, kaua on inimesel pensionini jäänud ja teiseks loomulikult inimese personaalses riskitaluvuses,” ütles Koppel vastuseks tänasele päeva küsimusele, kas soovitaksid vahetada II pensionisamba fondi äkilisema vastu. Ta selgitas: “minu seisukoht on, et mida kauem inimesel pensionini jäänud on, seda riskantsema fondi ta valida võiks.”

“Pean tunnistama, et olin isiklikult pensionireformi käivitudes mõnevõrra pettunud, et maksimaalne “lubatud” aktsiarisk niivõrd madalale jäeti ning tervitan igati uut olukorda, kus need, kelle riskitaluvus on suurem, ka seda riski võtta saavad,” kiitis Koppel tehtud muudatust.

Samas pani ta riigile südamele: “kui riik siinkohal regulatsiooni mõistlikus suunas muutis, siis loodetavasti ei unusta riik mingis perspektiivis ka endale kunagi pensionireformiga seoses võetud kohustusi.” 

Kaisa Tahlfeld