Eesti
Filtreeri
2023. aastal riisusid pensionifondide koore indeksifondid
Järgmisest aastast saab suurendada teise pensionisamba makseid

2023

Teisest pensionisambast lahkusid eelkõige väheste säästudega leibkonnad

2022

Kogumispensioni 4 protsendi maksete kompenseerimine jaanuaris 2023
Alates 01.01.2023 saab arestida 2. sambast tehtavaid väljamakseid
Eesti pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse analüüs 2022
Teise samba peatatud maksed kompenseeritakse 2023. aastal

Konkurendid LHV müügisõnumi suhtes kriitilised

21.10.10 Äripäev

LHV konkurendid ütlevad, et tõusva pensionifondi edu pole imekspandav, sest nende turundus on agressiivne ja konkurendid peavad enda tagasihoidlikumaid fonde usaldusväärsemaks.

Danske Capital ASi tegevjuhi Silja Saare sõnul pole LHV puhul kiirelt kasvav kliendinumber imekspandav.

„LHV näol on tegu pea ainsa agressiivset avalikku reklaami ning müügikampaaniat viljeleva turuosalisega, kes kasutab seejuures emotsionaalselt mõjuvaimat argumenti –  kõrget ajaloolist tootlust,“ selgitas Saar. Tema arvates tahab aga teadlikum otsustaja aru saada ka seosest, milliste riskide juures see tootlus on saavutatud.

SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhi Indrek Holsti sõnul on LHV strateegiast näha, et veel mõned aastad tagasi nii järelvalveasutuste kui ka avalikkuse poolt teravalt taunitud agressiivne ühe argumendi müük on turul tagasi. „Mina ja mitmed minu kolleegid on ka ise LHV müügisubjektiks olnud, mille tulemusel võin väita, et SEB sellist müüki endale lubada ei saa, sest see pole kliendi suhtes aus ega vastutustundlik,“ rääkis Holst.

Holsti kinnitusel võttis SEB juba enne kriisi pensionitoodete müügis suuna kvaliteetsemale nõustamisele, mis annab kliendile pildi investeerimistoodete riskidest ning tema riskitaluvusest. „See on ka ainuõige tee ning ma ei näe võimalust, et sedavõrd kaalukat otsust võiks klient teha püstijalu kaubanduskeskuse koridoris, lisas Holst.

Swedbanki Investeerimisfondide juhatuse esimees Agnes Makk ei soovi konkurentide tegevust kommenteerida. Küll aga rõhutab ta vajalikkust oma pensionifondi valikul jälgida erinevaid aspekte ja pidada meeles, et ükski pank ei saa garanteerida ajaloolist tootlust, ei positiivset ega negatiivset ka tulevikuks.

„Saame päevas oma investeerimistoe telefonile mitmeid kõnesid, kus soovitakse Swedbanki pensionifondidesse tagasi tulla, kuna tehti eelmisel õhtul kiire otsus fondi vahetada. Klientidelt saadud tagasiside põhjal on tehtud otsuseid hinnanguliselt 1/3 juhtudest teadmatusest ning pealiskaudselt,“ rääkis Makk.

Birjo Must