Eesti
Filtreeri
Pressibriifing kogumispensioni süsteemi rakendumise hetkeseisust (ettekanded)
Kogumispensioni maksete kinnipidamine nõuab raamatupidajalt suurt täpsust
EVK soovitab tööandjatel kontrollida töötajate liitumist kogumispensioniga
Pensioniraha paigutamist juhtigu ratsionaalsus
Postimehe juhtkiri: Pensionieelikud ja spekulandid
Tööandjale: Kogumispensioni seadus paneb uusi kohustusi
Kogumispensioniga liitunute vahekokkuvõte – 50 000 liitunut

Kolmas voor jõudmas plussi

24.09.04 Äripäev

Septembris jõudsid esmakordselt plussi osa kolmandas voorus ehk selle aasta alguses teise pensionisambasse raha koguma hakanud fondiomanikest.
Kokku on möödunud aasta 30. oktoobriks oma liitumisotsuse teinud pensionikoguja kontole jõudnud osakuid laekuda kuuel korral. Sampo Pension 50, Ühispanga Pensionifond Progressiivse, LHV Aktsiapensionifondi ja Sampo Pension 25 valinud on jõudnud esmakordselt ka väiksesse plussi.

Esimeses voorus liitunutest (liitused enne 31. maid 2002), kel kontol osakuid juba üle kahe netopalga ulatuses, pole jõudnud pärast enam kui kaht kogumisaastat plussi vaid Seesam Optimaalse Fondi omanikud. Hansa Pensionifond K3 ja LHV Aktsiapensionifond on suutnud sissepandud raha kasvatada 7,8%. Teises voorus liitunutest (otsustasid oma saatuse enne 31. oktoobrit 2002) on plussis üheteist fondi omanikud.

Allpool asuva edetabeli aluseks oleme võtnud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub iga kuu pensionisambasse 600 krooni (2 + 4% brutopalgast). Raha fondi laekumise päevaks on võetud selline päev kuus, mil fondide maht on kõige rohkem kasvanud ehk päev, mil fondiomanik on kõige tõenäolisemalt osakud kontole saanud.

Lihtsuse mõttes oleme arvestanud, et inimene saab iga kuu täpselt 600 krooni eest osakuid (rahalisi jääke ei arvestata). Samas oleme arvestanud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtmistasudega.

5