Eesti
Filtreeri
Pensioni II samba sissemakseid jätkab 157 232 inimest
Konkurentsiamet: töötame välja ettepanekuid pensionisüsteemi muutmiseks
Osa pensionifondi vahetajaid tegi ülemineku poolikult
Ministeerium: pensionifondi vahetamise avalduse vorm ülevaatamisel
Danske Capital pensionifondi vahetusest: valdavalt tegu teadliku otsusega
LHV pensionifondi vahetusest: kindlasti tehti otsuseid ka teadmatusest
Ministeerium: pensionifondide vahetamise piirangud on põhjendatud

Kõik Eesti progressiivsed pensionifondid jäid lõppeval aastal plussi

31.12.15 Err.ee

Kõik Eesti progressiivsed pensionifondid, kus on valdav enamus eestlaste pensioniarahast, jäid lõppeval aastal plussi. Kõige kehvemini läks SEB-l ja kõige paremini LHV-l.

Ülekaalukalt populaarsemad pensionifondid on Eestis nn progressiivsed fondid, mille varadest kuni pool on investeeritud aktsiatesse, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Selliste fondide võrdluses oli tänavu parim tulemus LHV L-il (5,5%), järgnesid Danske 50 (4,1%), Swedbanki K3 (2,7%) ja Nordea A (2,5%) ning kõige kehvemini läks SEB Progressiivsel (0,6%).

“SEB pensionifondid on võib-olla mõnevõrra rohkem investeerinud võlakirjaturgudele, mis on seotud arenevate turgudega ja samuti krediiditurgudega, millel el aastal nafta hinna odavnemise ja samuti föderaalreservi intressimäärade tõstmise tõttu ei ole võib-olla niivõrd hästi läinud,” selgitas SEB Varahalduse fondijuht Vahur Madisson.

Kuigi LHV-l oli tänavu parima tootlusega progressiivne fond, tuleb arvestada, et eelmisel aastal oli see nõrgim. LHV fondijuht Andres Viisemann kommenteeris, et on püüdunud olla konkurentidega võrreldes ettevaatlikum. Möödunud aastal see ära ei tasunud, aga tänavu tasus.

Ka tuleval aastal kavatseb ta hoida pigem ettevaatlikku joont.

“Me ei ole vara hindade suhtes kuigi optimistlikud. See aga ei tähenda seda, et me üritame turgudelt väljas olla. Eks me investeerime, sest alati on kuskile investeerida ja miski on parem kui teine. Eks me ikka investeerime, aga pigem sellistesse varadesse, kus näeme, et kassavoog on korralik ja riskitase madalam. Aga eks kõik otsivad selliseid investeeringuid,” rääkis Viisemann.

Eesti suurima panga Swedbanki pensionifond oli tänavu keskmik. Tulevale aastale vaadates plaanib ka Swedbank riske vähendada. Võimalusi nähakse Euroopas.

“Oleme eelkõige suurendanud positsioone Euroopas. Meile tundub, et euro nõrgenemine, samuti Euroopa Keskpanga jätkuv rahatrükk ja ka aktsiahindade mitte niivõrd kõrge tase võiks Euroopa aktsiaturgu muuta mõne teise regiooniga võrreldes atraktiivsemaks,” ütles Swedbanki Investeerimisfondide juht Kristjan Tamla.