Eesti
Filtreeri
Swedbank lubab pensionifondidele senisest kordades paremat tootlust
Lauri Lind: tootlus pole fondivalikul kõige olulisem
Parimad pensioniteemalised lühifilmid valmisid Kuressaares
Kuidas vahetada pensionifondi?
Sega: Bulgaaria riigistab pensionifondid
Ekspert: pensionifond tuleks üle vaadata iga paari aasta tagant
Vaata, kui hästi/halvasti läheb sinu II samba fondil

Kohalik kapitaliturg ei tõmba Eesti pensionifonde

16.01.12 ERR

Kui keskmiselt on Lääne-Euroopa pensionifondide rahast 60 protsenti investeeritud koduriiki, siis Eestis on vastav näitaja 6 protsenti.
“Räägitakse ebalikviidsetest väärtpaberitest, aga fondid peaks arvestama, et neil on käes 20 aasta pikkune raha, st tähendab, et fondidest raha praktiliselt lähiajal välja ei jookse ning neil on võimalik väga pikka aega investeerida,” ütles SEB Enskilda Corporate Finance’i juht Henrik Igasta Äripäevale.

“Eesti kapitaliturgude areng meenutab praegu Kesk-Aafrikat. Pole aktsiaturgu, võlakirjaturgu, börsivälist turgu,” lisas ta.

Tallinna börsi juhatuse esimees Andrus Alber märkis, et valdav osa Eesti teise samba fonde on fondifondid, mis otse üksikutesse ettevõtetesse tavaliselt ei investeeri.

Oliver Kahu