Eesti
Filtreeri
Investeerimisfondide vara väärtuse määramise uus kord jõustub 1. mail
Ühispanga Varahaldus sai teise samba fondivalitseja loa
Riikliku pensioni vs kogumispensioni riskid
Hansa Aktivate Juhtimine sai pensionifondi valitsemiseks loa
Pressibriifing: kogumispensioni süsteemi rakendumise hetkeseisust
Sampo sai pensionifondi valitsemise tegevusloa
Finantsinspektsioon loodab pensionifondid registreerida enne mai lõppu

Kogumispensioni II samba sissemakseid jätkab käesoleval aastal 220 353 inimest

04.01.10 Eesti Väärtpaberikeskuse pressiteade

Eesti pensionisüsteemi ametliku infoportaali pensionikeskus.ee andmetel on kohustusliku kogumispensioni II sambaga liitunud 593 209 inimest. Neist 220 353 ehk 37% otsustas käesoleval aastal, ilma riigipoolse panuseta, jätkata sissemakseid II pensionisambasse.

Jätkajatest moodustavad 56% naised ja 44% mehed. Sissemaksete jätkajatest on palgasaajaid 82% ning nende viimase kuue kuu keskmine sissetulek oli Maksu- ja Tolliameti andmetel 14 051 krooni.

Investeerimisstrateegiate lõikes on ligikaudu 80% maksete jätkajatest progressiivse strateegia valinud investorid. Nende keskmine palk on olnud viimase kuue kuu lõikes 13 832 krooni.

Protsentuaalselt on kõige rohkem maksete jätkajaid LHV Varahalduse klientide seas (55,73%), kelle keskmine palk oli 14 929 krooni. Arvuliselt jätkas makseid enim Swedbank Investeerimisfondide kliente (87 396), kelle keskmine palk oli 13 711 krooni.

Jätkajatest kõrgeima keskmise sissetuleku saajad koguvad pensioni agressiivse investeerimisstrateegiaga fondi Nordea Pensionifond A Pluss. Nende viimase kuue kuu keskmine brutosissetulek oli 22 248 krooni. Järgnevad Nordea pensionifondid A ja B ning Swedbank Pensionifond K4 (Aktsiastrateegia), kus inimeste keskmine brutosissetulek oli üle 17 000 krooni kuus.

Palgasaajate osakaal kõigist maksete jätkajatest on kõrgeim pensionifondil LHV Tasakaalustatud Strateegia – 94,8 protsenti. Kõige madalam palgasaajate osakaal liitunuist on pensionifondil SEB Energiline Pensionifond (61%).