Eesti
Filtreeri
Alates 01.01.2023 saab arestida 2. sambast tehtavaid väljamakseid
Eesti pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse analüüs 2022
Teise samba peatatud maksed kompenseeritakse 2023. aastal
Ukrainast saabunud sõjapõgenikele
MTA: Teise pensionisamba väljamaksete andmeid ei pea eeltäidetud tuludeklaratsioonil muutma

2021

Alates 2022. aasta veebruarist hakkab teise samba pensionikindlustusmakseid kindlustusseltside asemel tegema Sotsiaalkindlustusamet
Pensioni III samba sissemakse tähtaeg 2021. a

Keskmise pensioni kasv on pidurdunud

24.11.10 E24

Kui varasematel aastatel on keskmine pension aina tõusnud, siis praegustes majandussurutise tingimustes see hoopis langeb vähehaaval.

Statistikaamet avaldas käesoleva aasta kolmanda kvartali keskmise pensioni statistika. Keskmine pension oli 4248 krooni, mis on ligi 7 krooni vähem kui möödunud kvartalis. Keskmine vanaduspension oli aga 4762,8 krooni, mis on ligi 6 krooni vähem kui möödunud kvartalis . Kui vaadata varasemate aastate andmeid, on keskmise pensioni kasvu peatumine selgelt näha.

Kui eelmisel aastal samal ajal oli keskmine pension tõusnud aastaga 4,5 protsenti ja 2008 koguni 20,8 protsenti, siis nüüd on keskmine pension võrreldes 2009. aasta kolmanda kvartaliga hoopis 0,7 protsenti langenud.

Statistikaameti rahvastikustatistika talituse juhtivstatistik Marve Randlepp selgitas Postimees.ee’le, et keskmist pensioni mõjutab mitu asjaolu. «Esiteks iga-aastane pensioniindeksi korrigeerimine. Teiseks pensionisaajate jagunemine pensioniliigi järgi – vanaduspension, töövõimetuspension, toitjakaotuspension, rahvapension. Suurimat pensioni saavad vanaduspensionärid, samas majandussurutise ajal on tõusnud töövõimetuspensioni saajate hulk,» põhjendas Randlepp.