Eesti
Filtreeri
Teise samba peatatud maksed kompenseeritakse 2023. aastal
Ukrainast saabunud sõjapõgenikele
MTA: Teise pensionisamba väljamaksete andmeid ei pea eeltäidetud tuludeklaratsioonil muutma

2021

Alates 2022. aasta veebruarist hakkab teise samba pensionikindlustusmakseid kindlustusseltside asemel tegema Sotsiaalkindlustusamet
Tähelepanu! Pensionikeskus alustas riigipoolsete kompensatsioonimaksete tegemist
Tähelepanu! Pensionikeskus alustas täiendavalt II sambasse laekunud summade tagasi kandmist
“Minu pensionikonto” ligipääs on ajutiselt suletud

Kadri Simson: pensionisammaste kallale minek õõnestab riigi usaldusväärsust

31.03.09 Eesti Päevaleht

Keskerakonna aseesimees Kadri Simsoni sõnul tähendab kohustusliku pensionisamba sissemaksete ajutine lõpetamine tööinimeste ahistamist ja kodanikuõiguste rikkumist.

„Kohustusliku pensionisamba sissemaksete lõpetamisega petab riik maksumaksjate õigustatud ootust ning oleks sambaga liitunute suhtes täiesti ebaõiglane,“ ütles Simson Keskerakonna pressiteates.

„Selline samm seab kahtluse alla riigi usaldusväärsuse ja õõnestab inimeste usku oma riiki. Riik peaks petukaupa pakkunud inimestele tagastama nende seni II pensionisambasse tehtud sissemaksed.“

Simsoni sõnul sai pensionisammaste süsteem loodud selleks, et Eesti riik poleks tulevikus samasuguse probleemi ees nagu praegu – pensionid on liiga väikesed, et normaalselt ära elada, kuid nende tõstmiseks ei suudeta raha leida.

„Peaminister Ansipi valitsus ei mõtle täna töötavate inimeste tuleviku peale ning veebruarikuise negatiivse lisaeelarvega on otsustanud ära kulutada ka eelmise valitsuse kogutud erakorralise pensionireserv 5 miljardi krooni ulatuses,“ märkis Simson.

Peaminister Ansip teatas täna, et valitsusel on plaanis peatada kaheks aastaks sissemaksed II pensionisambasse, mis tähendab, et töötajad ei peaks enam maksma pensionisambasse 2% oma tuludest ning ka valitsus ei peaks sinna vahendeid juurde panema.

Prae­gu­se süstee­mi jär­gi lä­heb tei­se pen­sio­ni­sam­ba­ga lii­tu­nu­tel sis­se­mak­seks kaks prot­sen­ti oma pal­ga­ra­hast, riik pa­neb omalt poolt ne­li prot­sen­ti juur­de.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja