Eesti
Filtreeri
Kogumispensioniga on liitunud üle 50 000 inimese
Kogumispensioni indeks kerkis esimest korda
Esimeste kogumispensioniga liitunute raha hakkas kasvama
EVK registreeris esimesed kogumispensioni fondiosakud
II sambale pole alternatiivi
Seesam ja Sampo tegid sissemaksed kogumispensioni fondidesse
1. juuliks oli kogumispensioniga liitunud 43.592 inimest

Inspektsioon: pensionifondi vahetusega ei maksa kiirustada

30.09.10 ERR

Pensionifondi vahetust kaaluvatel inimestel tuleks asi hoolikalt läbi mõelda ning mitte kiirustada, soovitas finantsinspektsiooni divisjoni juht Andre Nõmm.

“Esimene tarkus on muidugi see, et finantsteenuse ostmisega pole kuhugi kiiret. Keegi ei pea otsustama nii kiiresti ja oleks väga õige, kui kuulate müügiinimese ära, lähete koju ja kaalute, mida teile räägiti,” selgitas Andre Nõmm ETV hommikuprogrammis “Terevisioon”. Ta soovitas võrrelda finantsteenuse pakkujate tingimusi ning uurida, kuidas on konkreetsel pensionifondil tegelikult läinud.

Andre Nõmme sõnul võiksid fondi vahetust kaaluda kõik inimesed, kes on end teise pensionisambaga sidunud. “Mida rohkem suudab inimene omalt poolt survestada seda süsteemi, seda paremini ilmselt käituvad fondi valitsejad,” arvas ta.

Saatekülaline soovitas vaadata, kuidas pensionifondil on pikema aja jooksul läinud. Vastavaid andmeid saab huviline nii Pensionikeskuse kui ka fondivalitsejate veebilehtedelt. Rääkides fonditasudest, ütles Nõmm, et otsest seost fonditasul ja fonditootlusel ei ole. “Tegelikult tasu sisaldub fondi tootluses, nii et ei saa öelda seda, et kui ta on odavama tasuga fond, siis on ta ka parem fond.”

Pensionifondi  valikul võiks inimesed uurida enne finantsinspektsiooni sõltumatut portaali Minu Raha, samuti Pensionikeskuse veebilehte, soovitas Nõmm.

Uuel aastal taastub kohustusliku kogumispensioni sissemaksed pooles ulatuses ehk inimene maksab 1% palgast ja riik lisab 2%. Need, kes esitasid 2009. aasta lõpus avalduse endapoolse makse jätkamiseks, maksavad endiselt 2%, millele riik lisab samuti 2%.