Eesti
Filtreeri
Ühe vea tõttu kannatavad paljud
Riik kaitseb pensioni, hoiust ja investeeringut
Kogumispensioni pressibriifing – vahekokkuvõte seisuga 31. okt. 2002
Kogumispensioniga liitus 31. oktoobri lõpuks 207 200 inimest
Pensioni teine sammas tekitab riigi rahakotile pingeid
Nestor: mida rohkem II sambaga liitujaid, seda vähem ümbrikupalku
Eakad kõhklevad, ent valivad siiski kogumispensioni

II pensionisamba maksete jätkamise avaldusi saab teha Swedbanki kontorites üle Eesti

03.08.09 Swedbank pressiteade

Swedbank alustas 1. augustist II pensionisamba maksete jätkamise avalduste vastuvõttu oma kontorivõrgus. Internetipangas saab avaldusi teha alates 1. oktoobrist.

Swedbanki investeerimisfondide juhatuse esimehe kt Jelena Fedotova ütles, et vaatamata valitsuse otsusele peatada alates 1. juunist ajutiselt maksed II sambasse, pole aastaid tagasi seatud pensionisüsteemi eesmärk muutunud ning ainuüksi I samba pensionist ei jätku, et vanaduspõlves ära elada.

„Jätkates sissemakseid II samba fondidesse, saab täna sama raha eest oluliselt rohkem fondiosakuid kui majanduse kõrgperioodil. Finantsturgude tõusu korral aga sõltub kogutav tootlus osakute arvust ja nende keskmisest soetamishinnast. Lisaks koguneb sissemaksete arvelt pensionikontole rohkem raha kui maksetest loobujatel. See tähendab, et pikemas perspektiivis on praegune koguja oluliselt suuremas plussis,“ selgitas Jelena Fedotova.

Lihtne näide: kui sissemakseid jätkav 12 000 kroonist brutopalka teeniv inimene kogub aastatel 2010 – 2017 sissemakseid pensionifondi 72 000 kr, siis mittejätkajal koguneb 56 160 kr ehk 15 840 kr vähem. Tasub tähele panna, et nende numbrite sisse pole arvestatud fondi võimalikku tootlust ja teisi tegureid.

„Pensioniks kogumine on pikaajaline protsess, mis eeldab regulaarsust ning kannatlikkust. Pidades silmas oma algset pensionisüsteemiga liitumise eesmärki – tagada endale vääriline pension – on igal juhul oluline makseid jätkata. Seda ka neil, kel praegu puudub töökoht, sest maksed jätkuvad ametliku sissetuleku taastumisel,“ lisas Jelena Fedotova.

Avaldusi maksete jätkamiseks saab esitada Swedbanki kontorivõrgus 1. augustist kuni 30. novembrini ja internetipangas 1. oktoobrist kuni 30. novembrini.

II samba maksete jätkamise kohta saab rohkem infot siit:

https://www.swedbank.ee/private/investor/pensions/pillar2/continue?language=EST