Eesti
Filtreeri
Eesti ei poolda pensionifondidele üleeuroopalise finantstehingumaksu kehtestamist
Nordea: võiksime osta riigifirmade võlakirju
Kohalik kapitaliturg ei tõmba Eesti pensionifonde
Kohustusliku kogumispensioni sissemaksed 2012. ja 2013. aastal
Iga kuues pensionikoguja vahetas mullu fondi
Möödunud aastal liitus kogumispensioni süsteemiga 14 113 inimest
Eelmisel aastal jäi plussi vaid kuus II samba pensionifondi

Fondihaldurid: kogumispensionide süsteemi ulatuslikum reform eeldab laiapõhjalist analüüsi

02.10.09 Äripäev

Selleks, et läbi viia kogumispensionisüsteemi laiaulatuslikum reform, on vaja esmalt teha põhjalik analüüs, ütles fondihaldurite liidu juhatuse liige Ege Metsandi.

“Kogumispensionide süsteemi ulatuslikum reform eeldab laiapõhjalist analüüsi,” ütles Metsandi, kelle sõnul on Eesti fondihaldurite liit jooksvalt kujundanud oma seisukohad kõikide pensionifondide tegevust puudutavate seadusemuudatuste ettepanekute osas ning edastanud need ka rahandusministeeriumile.

“Loomulikult on Eesti fondihaldurite liidu liikmetel oma nägemus, kuidas kogumispensionide süsteemi saaks paremaks muuta,” vastas Metsandi küsimusele, kas fondihaldurite arvates peaks praegust seadust muutma. “Sellest lähtuvalt on meil plaanis koostada ka omapoolsed ettepanekud, millised kindlasti edastame rahandusministeeriumile ja finantsinspektsioonile. Samuti oleme hea meelega valmis osalema selleteemaliste initsiatiivide arutlustel ja töögruppides,” lisas ta.
 
Metsandi hinnangul ei ole praeguses olukorras otstarbekas erinevate pensionisüsteemi osapoolte süüdistamine, vaid üheskoos tuleks leida parimad võimalikud lahendused edasiliikumiseks. Finantsinspektsioon ning rahandusministeerium on tema sõnul olnud alati avatud pensionifondide regulatsiooni parandamiseks suunatud muudatusettepanekute üle diskuteerimiseks ning loodetavasti selline professionaalne koostöö jätkub ka tulevikus.

Virge Haavasalu