Eesti
Filtreeri
Teisest sambast lahkumise asjus on ümber mõelnud 3600 inimest
10 põhjust, miks võtta II sambast lahkumise avaldus tagasi
Pensionilepingute väljamaksete üleandmine sotsiaalkindlustusametile 1. juuni 2021
SEB annab uuel aastal II samba eluaegsete väljamaksete tegemise üle Sotsiaalkindlustusametile
Miks ma ei saa teisest sambast raha välja võtta maksevahendaja kontole?
Enamik teise sambaga liitunuist jätkab pensioni kogumist
II sambaga liitumine ja I samba pension

FI: fondijuhid on võtnud arvestatavaid riske

05.10.09 Delfi

Finantsinspektsiooni juhatuse esimehe Raul Malmsteni hinnangul on võtnud fondijuhid arvestatavaid riske ja riskide võtmise osas võiks reeglid üle vaadata, kuid kogumispensioni süsteem kui tervik on ennast igati õigustanud.

Viimane äärmiselt oluline teema on konservatiivsete fondide riskisuse temaatika. Näeme, et fondid ei ole väga riskipõhiselt oma investeeringuid hinnanud. Elu on näidanud, et fondijuhid on võtnud arvestatavaid riske. See on koht kus võiks reeglid üle vaadata,” rääkis Malmsten Vikkerraadio saates “Reporteritund”.

Samas ei pea Malmsten riiki fondijuhtidest kompetentsemaks, et võtta süsteemi kui terviku põhimõtted ringi teha ja samuti soovitakse, et jätkuvalt investeeriks fondid ka Eesti majandusse. “Tahaksime, et fondijuhid ise paremini mõtleks läbi, kuidas oma otsuseid teha. Me ei taha tekitada olukorda, et ei investeeritaks eestisse,” selgitas ta. Küll aga soovitakse reguleerida huvide riski – fondihalduri ettevõtte teistesse fondidesse investeerimist, millega kaasnevad turgude languse ajal probleemid.

Finantsinspektsiooni juhatuse esimehe kinnitusel jääb risk investeeringutega alati seotuks ja kindlasti läheb ka edaspidi investeeringuid hapuks. “Me eestlased ei ole suutnud välja mõelda sellist investeerimisviisi, kus selliseid riske ei oleks,” märkis ta.