Eesti
Filtreeri
Pensionilepingute väljamaksete üleandmine sotsiaalkindlustusametile 1. juuni 2021
SEB annab uuel aastal II samba eluaegsete väljamaksete tegemise üle Sotsiaalkindlustusametile
Miks ma ei saa teisest sambast raha välja võtta maksevahendaja kontole?
Enamik teise sambaga liitunuist jätkab pensioni kogumist
II sambaga liitumine ja I samba pension
12 asja, mida võiks teada II sambast pensionile jäädes
Pensioniealised võtavad teisest sambast korraga kogu raha välja

EPL Repliik: Ära karda fondi!

29.05.02 Eesti Päevaleht

Pilk sellele, kes teise pensionisambaga esimeste seas liitunud on, peaks seni veel mitteliitunutele andma kindlust, et kogumispensionit ei tasu karta. Et sellel on tulevikku; niivõrd, kuivõrd tulevikus üldse saab kindel olla.

Esimeste liitunute seas domineerivad suhteliselt kõrgepalgalised inimesed – ehk siis need, kes viimasel ajal iseenda ja oma rahaasjade juhtimisega keskmisest paremini toime on tulnud. Eeldatavasti oskavad nad siis ka pensioniks valmistumise küsimustes hästi läbimõeldud otsuseid vastu võtta.

Peale selle on esimeste liitunute hulgas tõenäoliselt päris palju n-ö siseringi inimesi – panga- ja kindlustustöötajaid, nende sõpru-tuttavaid. Kõigi eelduste kohaselt teavad nemadki keskmisest paremini, mida oma rahaga teevad ja millega seda pensionifondi suunates riskivad.

Nii mõnusa elu, kui pensionifondide reklaamid vihjavad, toob teise sambaga liitumine pensionipõlveks ilmselt vähestele. Aga juttu, et säästmine tagab mõnevõrra paremini kindlustatud vanaduspäevad, kui kogu sissetuleku kohene ära kulutamine, võib küll uskuda.