Eesti
Filtreeri
Fondide tegelik nõrk koht on inflatsioon
Pensionidest peab rääkima ausalt
Kohustuslikud pensionifondid rämpsuvabaks
Tööandja saab teha tulumaksuvabasid sissemakseid töötaja pensionisambasse
Kogumispensioni seaduse muudatused võeti vastu
NASDAQ OMX üliõpilastööde konkursi võitis Sander Pullerits
Pensionikeskuses saab võrrelda eri kindlustusseltside kogumispensioni väljamakseid

Enamik pensionifondide indekseid langes nädalaga

17.07.06 BNS

Pensionikeskuse andmeil langesid möödunud nädalal enamiku pensionifondide indeksid, üldindeks EPI langes 0,34 punkti 133,48 punktini.

Ainsana tõusis võlakirjafondide indeks EPI-100, mis kerkis 0,29 punkti võrra 110,74 punktini.

Keskmise riskiga fondide indeks EPI-75 langes nädalaga 0,1 punkti ning jõudis reedeks 123,75 punktini. Suurima riskiga pensionifondide indeks EPI-50 langes nädalaga 0,53 protsenti, jõudes 140,92 punktini.

Kogumispensioni fondide rahaline maht suurenes nädalaga 43 miljoni krooni võrra 5,7 miljardi kroonini.

Kogumispensioni süsteemiga on liitunud 496.884 inimest, uusi liitujaid oli nädala jooksul 713.

Väärtpaberikeskus arvutab pensionifondide indekseid 2002. aasta 1. juulist ja avaldab tulemused igapäevaselt. Need kajastavad kogumispensioni fondide osakute puhasväärtuse muutust ja aitavad hinnata kogumispensioni kui pikaajalise investeeringu trende.

Indeksid võimaldavad kogumispensioniga liitujatel võrrelda oma valitud fondi tootlikkust nii turu keskmise tootlikkuse kui ka teiste sama strateegiaga fondide näitajatega.