Eesti
Filtreeri
2023. aastal riisusid pensionifondide koore indeksifondid
Järgmisest aastast saab suurendada teise pensionisamba makseid

2023

Teisest pensionisambast lahkusid eelkõige väheste säästudega leibkonnad

2022

Kogumispensioni 4 protsendi maksete kompenseerimine jaanuaris 2023
Alates 01.01.2023 saab arestida 2. sambast tehtavaid väljamakseid
Eesti pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse analüüs 2022
Teise samba peatatud maksed kompenseeritakse 2023. aastal

Enamik pensionifonde on tänavu raha kaotanud

13.04.11 Postimees

Justkui äraspidise kingitusena selle eest, et riik taastas osaliselt maksed teise sambasse, on enamik pensionifonde selle aasta esimeste kuudega oma väärtust kaotanud. Viimase poole aasta arvestuses on raha kaotanud kõik konservatiivsed pensionifondid.

Nii on riigi suurim Swedbanki K3 teinud kolme viimase kuuga osakuomanikele miinust 1,68 protsenti. Fondi suurus on üle 300 miljoni euro, seega on osakuomanikud kaotanud lühikese ajaga kokku ligi 5 miljonit eurot.

Suuruselt teine SEB Progressiivne pensionifond on kaotanud sama ajaga 2,04 protsenti oma väärtusest.

Selle aasta kolme esimese kuu tulemuste põhjal näitavad punast ka peaaegu kõik LHV pensionifondid, mida seni on saanud lugeda riigi edukaimate hulka. LHV XL on kolme viimase kuuga kaotanud 2,18 ja LHV L pensionifond 1,76 protsenti oma väärtusest.

Tähelepanuväärne on see, et punast näitavad jätkuvalt ka konservatiivsed pensionifondid. Kõik eelpoolnimetatud on nn progressiivsed fondid, mis lühemas ajahorisondis eeldatavasti võivadki suuremate riskide pärast negatiivset tootlust näidata. Konservatiivsete fondide puhul eeldaks aga pigem ülikorralikku investeerimispoliitikat, mille põhieesmärgiks on mitte kaotada vara väärtust.

Kuue viimase kuu arvestuses on punases kõik konservatiivsed pensionifondid. Nii on Ergo 2P1 kaotanud kuue kuuga 2,18 ja SEB Konservatiivne 2,17 protsenti oma väärtusest.

Nimetatud tabelid asuvad pensionikeskus.ee kodulehel.

Andrus Karnau