Eesti
Filtreeri
Inimeste põhivarandus on vaid II sammas
Keskmiselt on inimesel II samba fondis 1616 eurot
SEB: inimeste pensioniootus on liiga suur
Ministeerium: teine sammas tagab pensioni elu lõpuni
Teise samba pension kindlustuste meelevallas
Pensionifondid on aktiivsed
Börs kuulutas välja üliõpilastööde konkursi

Eelnõu: vaheta pensionifondi mitu korda aastas

06.07.10 Eesti Päevaleht

Uuest aastast võib II samba pensionifondi saada vahetada praeguse ühe korra asemel kolm korda aastas. Samuti võivad vabaneda erisoodustuse tulumaksust tööandja sissemaksed töötaja pensionikogumisse.

Rahandusministeeriumi eile esimesele kooskõlastusringile saadetud eelnõu kohaselt on uuest aastast võimalik vahetada pensionifondi kolm korda aastas senise ühe asemel. Kui täna saab osakuomanik ka sissemakseid uude fondi vaid kord aastas ümber suunata, siis edaspidi sissemaksete suunamist ei piirata. Osakuomanikul tuleb arvestada avalduse realiseerimise ajaga, mis eelnõu kohaselt on kuni kolm tööpäeva.

III pensionisamba osas puudutavad kõige olulisemad muudatused maksustamise küsimusi. Eelnõuga vabastatakse tööandjate tehtud sissemaksed oma töötajate vabatahtlikku pensionifondi või täiendava kogumispensioni kindlustuslepingusse erisoodustuse tulumaksu osast.

Kui täna võib täiendava kogumispensioni sissemakseid maksustatavast tulust maha arvata 15% ulatuses pensionikoguja sissetulekust ning mahaarvatav summa kujuneb sõltuvalt sissetuleku suurusest, siis eelnõuga pannakse maksustatavast tulust maha arvatavatele sissemaksetele ka absoluutne piir. Piirmäärade rakendamisel arvestatakse nii isiku enda kui tööandja poolt tema eest tehtud sissemakseid kokku.

Eelnõuga täiendatakse II samba pensionifondi valitsejatele esitatavaid nõudeid. Need puudutavad muuhulgas fondi vara investeeringutega kaasnevate võimalike huvide konfliktide maandamist, samuti vara investeerimisega seotud riskide juhtimise sisemisi protseduurireegleid. Lisaks tehakse ettepanekud kohustuslike pensionifondidega seonduva aruandluse läbipaistvuse suurendamiseks ning täiendatud on ka konservatiivsete pensionifondide investeerimispiiranguid.

Eelnõu jõustumiseks on planeeritud 1. jaanuar 2011, ettevalmistusaega nõudvatel muudatustel ka 1. aprillil või hiljem.

Eelnõu ja seletuskirja täistekstid.