Eesti
Filtreeri
Eesti kulutab pensionideks ja toetusteks ELis kõige vähem
Viimane võimalus liituda pensioni II sambaga või vahetada fonde
Soome pension tõusis üle 17.000 krooni
1965-1967 aastatel sündinutel viimane võimalus liituda kogumispensioniga
Hansapank investeerib üha enam pensionifondide raha Venemaale
Õige pensionifondi valik määrava tähtsusega
Teise samba pensionifondid toovad pankadele hästi sisse

Atonen: oma penisonifondi vastu peaks enam huvi tundma

04.10.06 Eesti Päevaleht

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Meelis Atoneni hinnangul peaksid inimesed selle asemel et pidada pensionifondi sotsiaalseks kohustuseks, oma investeeringuga enam tegelema, vahendab ETV24.

“See on loomulikult sotsiaalse iseloomuga, aga siiski investeering,” ütles Atonen ETV saates Terevisioon, kirjeldades kogumispensioni olemust. “Kui me ütleme lihtsalt, et see on sotsiaalse iseloomuga instrument, riik kontrollib ja vaatab, mis sellel turul toimub, siis me anname vale signaali tegelikele klientidele, kelleks on tavalised Eesti inimesed.”

Atonen näeb pensionifondide puhul suure probleemina seda, et kliendid ise ei tunneta end selles protsessis osalistena. “See raha, mis pensionifondides liigub, on ju tegelikult klientide raha. Kui keegi paneb näiteks panka raha tähtajalisele hoiusele või ostab aktsiaid, siis inimene käsitleb seda väga selgelt – see on investeering, ma tahan parimat tootlust, võib-olla ta hindab ka, et ma ei taha kõige suuremaid riske, ja siis ta teeb mingi valiku,” ütles Atonen.

Ta lisas, et praegusel hetkel tundub talle, et inimesed on ühe fondi ära valinud ja ei sisendata endale teadmist, et mõne teise fondihalduri juures võiksid olla hoopis paremad tingimused.

Siiski pole Atonen päris kindel, kas kogumispension peaks olema kohustuslik, sest inimesed võiks ise oma tuleviku üle otsustada, kuna see paneks inimesed rohkem pensionifondide turul toimuvat jälgima.