Eesti
Filtreeri
Miks ma ei saa teisest sambast raha välja võtta maksevahendaja kontole?
Enamik teise sambaga liitunuist jätkab pensioni kogumist
II sambaga liitumine ja I samba pension
12 asja, mida võiks teada II sambast pensionile jäädes
Pensioniealised võtavad teisest sambast korraga kogu raha välja
Kümme asja, mida võiks teada II samba reformist
Pensioniiga täna ja tulevikus

Ansip: riik peatab maksed teise pensionisambasse

31.03.09 Postimees

Peaminister Andrus Ansip ütles täna Postimehele, et valitsus teeb ettepaneku peatada maksed teise pensionisambasse.

Sissemaksed peatatakse 1. maist kaheks aastaks. Sellega jääb inimestele kätte 2 protsenti palgast ja riigikassasse 4 protsenti inimeste sotsiaalmaksust.

SEB Elu ja Pensionikindlustuse ASi juht Indrek Holst märkis, et valitsuse taoline otsus annab surmahoobi kogu pensionisüsteemi usaldusväärsusele.

«See ei ole hea uudis,» ütles Holst. «Seda uudist saab positiivselt võtta vaid juhul, kui see päästab millestki koledast – krooni devalveerimisest, eurole ülemineku peale ma isegi ei mõtle.»

Peaministri hinnangul õnnestuks sellega kokku hoida tänavu 1,6 miljardit krooni.

Ansip kinnitas, et valitsus ei kavatse koostada uut lisaeelarvet. Seda põhjusel, et riigi kulutused on niigi juba kärbitud ja uusi kokkuhoiukohti leida keeruline.

Ansip märkis, et ligi 600 miljonit valitsussektori tasakaalu parandamiseks tuleb töötuskindlustusmaksu tõstmisest suurima lubatud määrani.

Peaministri sõnul kavatsetakse valitsussektori puudujäägi kärpimiseks säästa kokku täiendavalt 3 miljardit krooni.

Pensioni teise samba sissemakseid on kärpinud ajutiselt ka Leedu ja Läti valitsus.

Andrus Karnau

See veebileht kasutab küpsiseid, mis aitavad teha lehe külastamise mugavamaks. Meie veebilehte külastades nõustute meiepoolse küpsiste kasutamisega. Lisateavet küpsiste kasutamise kohta saad siit.